Spravodajstvo

Windows 10 rastie. Nájdete ho už takmer na každom 10 PC

Najnovšie štatistiky spoločnosti Net Application, ktorá monitoruje desiatky tisíc stránok, hovoria že trhový podiel operačného systému Windows 10 počas decembra rástol tempom 9,96 %, čo je mimochodom zatiaľ najrýchlejší nárast Windowsu 10 od jeho oficiálneho uvedenia na trhu.

Pre porovnanie, od oficiálneho uvedenia Windows 10 na trh v septembri rástol prvý mesiac tempom 6,63 %, v októbri tempom 7,94 % a v novembri 9 % tempom.

Ďalej, štatistiky Net Application hovoria, že najpoužívanejším operačným systémom je Windows 7 s 56,65 % podielom na trhu, druhým najrozšírenejším operačným systémom je zase Windows XP s 10,58 % podielom na trhu, ktorého tesne sleduje Windows 8.1 s 10,30 % trhovým podielom.

Máte aj vy vo svojom počítači Windows 10?

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close