SpravodajstvoWindows

Windows 10: Pozrite sa, aké nové funkcie boli nájdete v poslednej vývojárskej verzii Windowsu

Pozrite si zmeny, ktoré priniesla posledná verzia Windowsu 10 určená pre vývojárov. Neskôr by mohli byť dostupné aj pre širokú verejnosť

Posledná verzia Windowsu 10 pre vývojárov, ktorá bola uvoľnená len pred niekoľkými dňami, v sebe schováva okrem drobných vylepšení aj niekoľko nových a zaujímavých funkcií, ktoré ocenia viacerí používatelia. Na niektoré z nich upozorňuje portál bleepingcomputer.com.

Ovládanie multimediálnych súborov

Vo zostavení Windows 10 Insider Preview Build 19603 sa objavila  ponuka ovládania multimediálnych súborov, ktorá sa posunula z vrchnej časti displeja do spodnej časti. Okrem iného došlo aj k zmene usporiadania jednotlivých prvkov.

media-flyout-controls
Zdroj: bleepingcomputer.com

Túto funkciu v rámci testovacej zostavy môžete pustiť prostredníctvom Príkazového riadku cez príkazy nižšie.

mach2 enable 23403403

mach2 enable 23674478

Odporúčame Vám ju však púšťať len v režime virtuálneho rozhrania.

Čo je nového

Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá sa objavila v rámci nového Windowsu je sekcia „What is New?“, teda čo je nového. Na ňu sme pred niekoľkými dňami aj upozorňovali. Vo svojej podstate ide o sekciu v rámci Nastavení počítača, ktorá sumarizuje jednotlivé nové funkcie a vylepšenia, ktoré priniesli aktualizácie.

co je noveho Windows 10
Zdroj: bleepingcomputer.com

V rámci tejto sekcie nenájdete nie len chronologicky usporiadané novinky, ale používateľ si môže jednotlivé vylepšenia podrobne pozrieť vrátane ich popisu.

co je noveho Windows 10_podrobny rozpis
Zdroj: bleepingcomputer.com

Funkciu je možné aktivovať prostredníctvom príkazu nižšie.

mach2 enable 20446796

Opäť však odporúčame, ak sa rozhodnete túto funkciu vyskúšať, urobte tak len v režime virtuálneho počítača, v inom prípade sa vystavujete možným problémom.

Okrem iného v očakávaní sú aj viaceré dizajnové úpravy rozhrania vrátane ponuky Štart, Správcu súborov a ďalšie. Ak Vás zaujímajú úpravy, tak ich nájdete na tejto stránke.

Očakáva sa, že jednotlivé zmeny vrátane dizajnových úprav, by teoreticky mohli byť dostupné už v priebehu mája.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close