SpravodajstvoWindows

Windows 10 pod drobnohľadom. Takto sa mu darí

AdDuplex nás v pravidelných intervaloch kŕmi  štatistickými správami ohľadne operačného systému Windows 10 a nie je tomu inak ani teraz. Nižšie vám prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho z posledného reportu.

Rozloženie jednotlivých verzií Windowsu 10

Ako môžete vidieť tak jednoznačne dominuje Výročná aktualizácia Windowsu 10 (1607), ktorá si z trhového koláča odkusla niečo málo cez 91%. Medzi ostatnými verziami sa ešte drží Windows 10 1511, ostatné verzie majú zanedbateľný trhový podiel.

Zdroj: AdDuplex

Tieto výsledok sú dobrou správu hlavne pred blížiacou sa Windows 10 Creators Update aktualizáciou, ktorá by mala teda zasiahnuť drvivú väčšinu Windows používateľov.

Najväčším výrobcom hardware s Windowsom je HP

Druhý grafový koláč zase hovorí o jednotlivých výrobcoch hardware, ktorí majú v rámci neho zakomponovaný OS Windows 10. Ako môžete nižšie vidieť, tak dominuje tu spoločnosť HP, ktorá pokrýva takmer štvrtinu trhu. Druhým najväčším výrobcom zariadení je DELL s 15% podielom, tretiu priečku obsadila zase spoločnosť Lenovo s takmer 12% podielom.

Zdroj: AdDuplex

Nižšie si môžete pozrieť trhový podiel podľa vybraných krajín.

Zdroj: AdDuplex

Ako je to s vami, ktorú verziu Windowsu používate a na akom hardwary ho máte nahraný?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close