SpravodajstvoWindows

Windows 10 zbiera o vás tisícky údajov. Nastavte si súkromie priamo v Nastaveniach PC

Microsoft so svojím Windows-om 10 spravil „dieru“ do sveta, dokazujú to aj počty aktivácií tohto operačného systému, ktorý si aktivovalo len v prvých 2 dňoch viac ako 14 miliónov zákazníkov. Avšak Windows 10 nepriniesol len „malú“ revolúciu v podobe nových služieb ako je napríklad príchod hlasovej asistentky Cortana, Hello,…, ale dočkali sme sa aj riadneho zvýšenia miery špehovania, a to právu vďaka príchodu týchto nových služieb, ktoré zbierajú tisícky údajov a následne ich odosielajú na serveri Microsoft-u.

Ako obmedziť odosielanie dát na pozadí vo Windows 10?

V prípade ak nechcete aby vaše dáta putovali mimo vášho počítača bez vášho vedomia, tak vám odporúčame si nastaviť prostredníctvom Nastavení počítača ochranu osobných údajov, ktorú nájdete prostredníctvom cesty Nastavenia – Ochrana osobných údajov (resp. Settings – Privacy).

privacy_1

V rámci Nastavení súkromia budete mať k dispozícii širokú paletu možností od základných nastavení určených na reklamné účely až po zbieranie dát z textov, ktoré píšete na klávesnici, preto vám odporúčame povypínať väčšinu možností, ktoré nastavenia ponúkajú.

Do pozornosti vám ešte dávame nastavenia  Konta – Synchronizácia nastavení, v rámci ktorých si môžete nastaviť možnosť synchronizácie vašich osobných údajov a dát s ostatnými zariadeniami a nastavenia Senzor Wi-Fi, v rámci ktorých sú zdieľané napríklad dáta ako vaše kontakty, Wi-Fi heslá,…

privacy_2

privacy_3

Poznáte ešte iné tipy a triky ako si chrániť vaše súkromie? Dajte nám o nich vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close