SpravodajstvoWindows

Windows 10 nájdete už na viac ako 300 miliónoch PC. Pozrite si fakty o W10

Ešte počas marca sme vám priniesli článok, v ktorom ste sa mohli dočítať, že Windows 10 nájdete na 270 miliónoch zariadeniach. Dnes Microsoft vydal ďalší report, v ktorom toto číslo presiahlo magickú hranicu 300 miliónov aktivácií Windows 10, resp. jeho rôznych variácií na telefónoch, tabletoch, PC, Xbox Ones, loT a HoloLens.

Poďme si teraz spolu pozrieť viacero faktov, ktoré Microsoft publikoval s najnovšími dátami:

  • Viac ako 63 miliárd minút používatelia doteraz strávili používaním internetového prehliadača Microsoft Edge počas marca tohto roka.
  • Cortana, osobná digitálna asistentka na Windows 10 pomohla odpoveď na viac ako 6 miliárd otázok od jej predstavenia.
  • Ľudia hrajú hry na Windows 10 oveľa viac ako predtým. Doteraz od predstavenia Windows 10 hraním hier strávili 9 miliárd hodín.
  • Aplikácie, ktoré prišli s Windowsom 10 ako sú Photos, Groove Music a Movies and TV majú milióny aktívnych používateľov každý mesiac (napr. aplikácia Photos má 144 miliónov aktívnych používateľov).
  • Microsoft na margo výsledkov Windowsu 10 ďalej hovorí, že sa jedná o najrýchlejšie sa rozšírujúci sa eco systém v histórii spoločnosti.

Mimochodom pomaly, ale isto sa blížime k magickému dátumu 30. júl, kedy bude aktualizácia na Windows 10 spoplatnená sumou 119 dolárov, a preto ak stále váhate či ísť do toho alebo nie, tak by ste si mali pomaly s rozhodovaním „pohnúť“. Nižšie vo videu sa vás o tom pokúsi presvedčiť Bryan Roper, člen Windows tímu.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close