SpravodajstvoWindows

Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu

Jerry Nixon výkonný riaditeľ vývoja Microsoftu pre spravodajský portál BBC naznačil, že spoločnosť chystá revolúciu v spôsobe ako predáva a označuje jeho najznámejší produkt „Windows“. S vysokou pravdepodobnosťou Microsoft síce bude pokračovať v označení operačného systému  ako Windows, ale už nebude vytvárať „veľké“ verzie, ktoré zvyčajne dostali prívlastok v podobe roku, v ktorom boli vydané (napr. 95, 98,…).

Microsoft sa chystá totiž svoj systém aktualizovať priebežne a podľa slov Nixona „Windows budeme doručovať ako službu“ ďalej dodal „A tá bude prinášať nové inovácie či aktualizácie priebežne. Očakávame tak pre Windows dlhú budúcnosť.“

Otázkou teraz zostáva ako Microsoft bude presviedčať ľudí aby si aktualizovalo ich systém na pravidelnej báze a hlavne ako si jeho zákazníci zvyknú na túto zmenu. Na druhej strane, ale treba dodať, že zmena tejto politiky Microsoftu určite poteší mnohých vývojárov, ktorí vďaka  nej budú v podstate vyvíjať aplikácie, ako aj hry pre „jeden“ operačný systém.

Aký je váš názor na zmenu tejto obchodnej politiky Microsoftu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close