Spravodajstvo

AdDuplex: pozrite sa čo sa deje na trhu s Windows zariadeniami

Už je to pomaly zvykom, že každý mesiac vám prinášame najčerstvejšie štatistiky od spoločnosti AdDuplex týkajúce sa Windows Phone zariadení, a inak to nebude tomu ani tentokrát.

Na prvom grafe môžete vidieť celosvetovú rozšírenosť Windows Phone zariadení, v rámci ktorej stále dominuje Nokia Lumia 520, avšak pri porovnaní z minulo mesačným vývojom došlo u tohto zariadenia k najväčšiemu úbytku používateľov a to o 0,7 %. K nárastu používateľov zase došlo v prípade Microsoft Lumie 535 a Lumie 630, ktoré si zhodne polepšili o 0,5 percentuálneho bodu.

adduplex-windows-phone-statistics-report-november-2015-5-638

Na druhom grafe zase môžete vidieť používanosť jednotlivých verzií operačného systému Windows Phone, resp. Mobile.

adduplex-windows-phone-statistics-report-november-2015-7-638

Zmeny pri porovnaní z minulým mesiacom sú nasledovné:

  • WP 7.x pokles o 0,6 %
  • WP 8.0 pokles o 0,3 %
  • WP 8.1 pokles o 0,4 %
  • WM 10 nárast o 1,3 %

Posledný graf zase hovorí o výrobcoch Windows Phone zariadení, na ktorom môžete vidieť jasnú dominanciu Microsoftu s viac ako 97 % podielom na trhu,  druhým najúspešnejším výrobcom je HTC, tretím Samsung, štvrtým Huawei, piatym BLU a posledné miesto obsadili iný výrobcovia.

adduplex-windows-phone-statistics-report-november-2015-6-638

Zdroj: AdDuplex

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close