SpravodajstvoWindows 10 Mobile

AdDuplex: Windows 10 Mobile rastie, najpopulárnejší Windows telefón je Lumia 535

Tak ako to už býva pravidlom tak aj tento mesiac spoločnosť AdDuplex vydáva štatistiku ohľadne Windows  zariadení ako sa darí ekosystému Windows. Poďme si teraz spolu pozrieť čo sa zmenilo od poslednej aktualizácie dát.

Na prvom grafe nižšie môžete vidieť zastúpenie jednotlivých verzií systému Windows Phone a Windows Mobile. V podstate sa neudialo nič čo by nebolo neočakávané, darilo sa hlavne systému Windows 10 Mobile, ktorý rástol hlavne na úkor Windows Phone 8.1 o 1,5 %, pričom Windows Phone 8.1 zaznamenal pokles o 2 % body.  Druhou a o to zaujímavejšou informáciou je nárast Windows Phone 8.0 zariadení o 0,1 % a Windows Phone 7.x o 0,3 %. Ako si odôvodňujete vy tento nepatrný nárast týchto starších verzií OS?

adduplex_marec

Druhý graf zase hovorí o zastúpení jednotlivých Windows zariadení na trhu. Ako môžete vidieť tak pomaly, ale isto preberajú dominanciu Microsoft zariadenia nad „starými“ Nokiami. Po dlhých rokoch bol vymenený aj „kráľ“ v rozšírenosti Windows telefónov, Lumia 520, ktorú predbehla Microsoft Lumia 535 s 12,5 % podielom na trhu. Avšak najväčšiu zmenu čo sa týka rozšírenosti jednotlivých zariadení zaznamenala Microsoft Lumia 640, ktorej zastúpenie vzrástlo o 1.0 % oproti minulému mesiacu.

adduplex_april

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close