SpravodajstvoWindows 10 Mobile

AdDuplex: Windows 10 Mobile opäť rástol, avšak stále dominuje WP 8.1!

Mesiac ubehol ako voda a my vám opäť prinášame najčerstvejšie štatistiky týkajúce sa ekosystému Windows Mobile.

Pri porovnaní rozdielov na báze mesačných dát vyplýva, že Windows 10 Mobile rástol tempom 1 %,  čo oproti minulému mesiacu znamená nárast tempa o 0,5 % bodu. Ako na grafe nižšie môžete vidieť, stále dominuje Windows Phone 8.1, ktorý pokrýva 79,1 % podiel trhu. Druhú priečku obsadil Windows 10 Mobile s takmer 12 %.

Rozšírenosť verzií OS Windows Phone

adduplex jul_rozsirenost Windows Phone

Druhý graf zase znázorňuje rozšírenosť jednotlivých Windows Phone zariadení. Z grafu možno vindo, že dominuje zariadenie Microsoft Lumia 535 s 12,5 %, za ktorú stíhajú zariadenia Microsoft Lumia 640 s 12 % a  550 11,8%.

Rozšírenosť jednotlivých Windows Phone zariadení

adduplex jul_rozsirenost Windows Phone zariadeni

Podiel výrobcov Windows Phone zariadení na trhu

Posledný graf zase hovorí o výrobcoch Windows Phone zariadení. Samozrejme ako sa predpokladalo tak naďalej dominuje Microsoft (resp. Nokia) s 96,95 %  pokrytím trhu.

adduplex jul_vyrobcovia Windows Phone zariadeni

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close