Windows 10

Windows 10 Fall Creators Update je najúspešnejšia a najrýchlejšie rastúca aktualizácia v celej histórií Windowsu

Ako to ku koncu mesiaca už býva zvykom, opäť Vám prinášame najnovšie štatistiky zo sveta Windowsu. Najnovšie štatistiky zozbierané stránkou AdDuplex, ktorej AdDuplex SDK je implementované vo viac ako 5000 aplikáciách v Microsoft Store, nám ukazujú čiastočný obraz toho, aká úspešná je momentálna verzia operačného systému Windows 10 – Fall Creators Update (verzia 1709).

Jedná sa o najpoužívanejšiu verziu operačného systému Windows 10 vôbec

Zdroj: AdDuplex

V porovnaní s historickými štatistikami stránky AdDuplex môžeme s istotou prehlásiť, že verzia Fall Creators Update bola jednoznačne najpoužívanejšou verziou operačného systému Windows 10. Počas mesiaca apríl si zvýšila svoj podiel medzi verziami na 92,1% z predošlých 90,4%. Aktualizácia bola vydaná pred 6 mesiacmi, takže tieto čísla dávajú celkom veľký zmysel a onedlho môžeme očakávať jej rýchly prepad, keďže všetci už netrpezlivo čakáme na novú Aprílovú aktualizáciu. Momentálna verzia operačného systému získala nových používateľov hlavne kvôli tomu, že až tisíce ľudí začali migrovať zo starších verzií. Najviac používateľov migrovalo práve z predošlej aktualizácie Creators Update, ktorá si oproti minulému mesiacu pohoršila až o 1,1%, čo sa v číslach pohybuje v tisícoch, až desaťtisícoch používateľov. Tento mesiac je ale pre FCU výnimočný najmä v tom, že sa mu po dlhej dobe podarilo predbehnúť najvyšší podiel, ktorý si doteraz držala aktualizácia Anniversary update, ktorá svoje maximum 92,0% dosiahla 21. marca 2017. Rozdiel v % nie je až taký dramatický, no treba si uvedomiť jeden podstatný rozdiel. Výročná aktualizácia mala na dosiahnutie svojho maxima až o mesiac viac, čo jej výrazne prospelo.

Prvenstvo si drží aj v najrýchlejšom raste

Zdroj: AdDuplex

Keďže aktualizácia FCU sa za 6 mesiacov vyšplhala naozaj vysoko, môžeme ju taktiež považovať za najrýchlejšie rastúcu aktualizáciu operačného systému Windows 10. Tým pádom ju môžeme označovať aj za jednu z najobľúbenejších, keďže si získala svojich používateľov naozaj bleskovou rýchlosťou. Aktualizácia Fall Creators Update nastavila latku naozaj vysoko a je naozaj otázne, či sa jej historické maximum podarí prekonať niektorej z budúcich aktualizácií operačného systému Windows 10.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close