fbpx
SpravodajstvoWindows

Windows 10 dostane podporu nových formátov. Toto je ich zoznam

Microsoft sa chystá pridať podporu troch nových formátov do Windows 10.

Windows 10 už dnes ponúka širokú škálu formátov médií, ako tých natívnych tak aj aplikácií tretích strán. To však nebráni spoločnosti, aby postupne pridávala ďalšie a ďalšie formáty čo určite mnohí kvitujú. Predsa, jedným z posledných formátov, ktoré Microsoft pridal je Free Lossless Audio Codec, ktorý zavítal na Windows ešte pred predstavením aktuálnej verzie systému –Windows 10.

Odvtedy, však nové formáty boli tabu, teda až doteraz. Podľa stránky Microsoft Edge platform v kolónke development pribudli celkovo tri nové formáty, konkrétne OGG Container, Vorbis Audio Codec a Theora Video Codec. Podľa popisov sú momentálne vo vývoji pre Windows 10 zariadenia (PC, Zmiešanú realitu, Xbox a telefóny). Dnes je ťažko povedať presný dátum kedy tieto formáty zavítajú do zariadení bežných používateľov, predpokladať však môžeme, že ich podpora príde spolu s Redstone 4 aktualizáciou.

Pridanie podpory týchto formátov však môže súvisieť s nedávno ohlásenou spoluprácou so Spotify. Hoci Spotify dnes ešte nemá modernú UWP aplikáciu, tak ich dektop software využíva práve Vorbis formát. Inými slovami, pridanie podpory tohto formátu priamo do Windows 10 by mohlo znamenať výrazne uľahčenie pre Spotify vývoj UWP aplikácie.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close