SpravodajstvoWindows

Windows 10 Creators Update, prehľad noviniek: Microsoft Edge #2

Počas dnešného dňa sme vám priniesli prvý článok z prehľadu noviniek, ktoré priniesla aktualizácie Windows 10 Creators Update, ktorý sa týkal nového spôsobu aktualizácie systému – Unified Update Platform, a dnes sme si zobrali na mušku internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý prešiel taktiež dávkou osvieženia.

Ukážky otvorených okien

Prvou novinkou, ktorú si všimnete hneď po otvorení prehliadača a chvíľke surfovania je prehľad otvorených okien, ktorý vyvoláte jednoduchým kliknutím ľavej myšky na ikonku šípky vedľa otvorených kariet

Zdroj: vlastný

Odloženie stránok na neskoršie prehliadanie

Ďalším cool nástrojom je aj možnosť odloženia prehliadaných kariet na neskôr (pri prvom použití vám vyskočí informácie ako ich obnoviť).

Zdroj: vlastný

Spúšťanie okien cez panel úloh

Microsoft myslel aj na ďalšie celkom zaujímavé funkcie. Jednou z nich je aj možnosť otvárania nových okien prostredníctvom ikonky umiestenej v task bare.

Zdroj: vlastný

Edge vám môže prečítať rozprávku na dobrú noc

Ďalšou cool funkciou je čítačka kníh (podpora formátu ePub), ktorú však v našich končinách hoci je možné používať, tak kvôli jazykovej bariére to nebude to pravé orechové (teda ak neovládate anglický jazyk na pokročilej úrovni). Pribudli tak isto aj viaceré možnosti prispôsobenia textu ako je napríklad úprava veľkosti písma,…

Pribudli online platby, tie však sú momentálne nevyužiteľné

Microsoft pridal v rámci prehliadača podporu Online platieb. Znamená to, že pri návšteve obchodu by ste mali možnosť zaplatiť za tovar, resp. služby aj prostredníctvom Microsoft peňaženky. Bohužiaľ však táto funkcia zatiaľ nie je u nás dostupná.

Zdroj: Microsoft blog

 

Narazili ste aj vy na novinky, ktoré sme nespomínali? Podeľte sa o ne s nimi v komentároch.

 

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky