SpravodajstvoWindows

Aktualizáciu Windows 10 Creators Update dostalo už 18% počítačov na svete

Je to len mesiac odkedy Microsoft oficiálne vydal aktualizáciu Creators Update a podľa AdDuplexu ju dostalo už 18% aktívnych počítačov s Windows 10.

Podobne ako minulý rok inštalácia aktualizácie Windows 10 Anniversary Update, aktualizácia Creators Update sa tiež spúšťa vo vlnách. Najskôr na počítačoch, ktoré o to požiadajú a potom na všetkých ostatných. Iba 0,5% používateľov PC skúša Windows 10 RS3 (Fall Creators Update).

Vymierajúce Windows telefóny

Čo sa týka mobilných zariadení, zavedenie je trochu pokročilejšie, pričom 56% používateľov mobilných zariadení používa Windows 10 Mobile verziu 1703 a 4,3% užívateľov zasa Windows 10 Mobile Feature2. Dôvodom je, že užívateľská základňa Windows 10 Mobile je viac nadšená aktualizáciami ako fanúšikovia Windows 10 PC. Navyše vymieranie starších Windows telefónov a nedostatok novších zabezpečia, že Windows 10 1703 bude na chvíľu najpoužívanejšou verziou Windows 10 Mobile.

Windows phone segment bol vynechaný z reportu zo zrejmých dôvodov. Rovnako ani na hardvérovom trhu PC trhu nie je veľa pohybu, spoločnosti HP, Dell, Lenovo a spol. ovládajú trh so zmesou krásnych notebookov vyššej kategórie a viacerými základnými mainstreamovými počítačmi pre používateľov, ktorí nemajú na to vyhodiť len tak 1000 dolárov z rozmaru.

Hoci report od AdDuplexu nehovorí o najnovších počinoch Microsoftu so Surface Laptop, Surface Pro či Windows 10 S, očakávame, že už čoskoro uvedú stanovisko, kam smeruje jeho vízia.

Zdroj: blog.adduplex.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aktualizacia Creators Update Fall Creators Update Microsoft Windows 10 Windows 10 Mobile
Close
Close