NávodySpravodajstvoWindows

Windows 10: Čo je to „Božský mód“ a ako ho môžete zapnúť a na čo slúži?

Ide o nástroj, pomocou ktorého môžete okrem iného pristupovať k častiam systému a nastavení, ktoré nie sú bežne dostupné.

Windows 10 je aktuálne najrozšírenejším operačným systémom pre počítače na svete. Ale aj napriek tomu, mnohí z nás nepoznajú desiatky funkcionalít, ktoré tento OS v sebe schováva. Jednou z takýchto funkcií, je aj „Božský mód“. Čo to však je a na čo slúži?

Windows 10: Božský mód, čo to je?

Ako už z názvu plynie, tak ide o špeciálny režim, ktorého pomenovanie naznačuje, že budete mať silu vo vašom počítači defakto všetko zmeniť. A veru, je tomu tak. Vo svojej podstate ide o nástroj, prostredníctvom ktorého sa dostanete k všetkým dôležitým nastaveniam v počítači z jedného okna. Rovnako ide o nástroj, pomocou ktorého môžete pristupovať k častiam systému a nastavení, ktoré nie sú bežne dostupné v nastaveniach zariadenia. Tento špeciálny režim celkovo ponúka viac ako 200 nástrojov, resp. nastavení vášho počítača, ku ktorým môžete touto cestou pristupovať.

„Režim Windows God je priečinok, kde máte prístup ku všetkým administratívnym nástrojom a vylepšeniam“

Samotné aktivovanie tohto špeciálneho režime je veľmi jednoduché. Postačí vám k tomu vytvoriť na ploche obrazovky vášho počítača prázdny priečinok, ktorý pomenujte „GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}“.

Windows 10_ako aktivovat bozsky mod
Zdroj: Vosveteit

Následne, ako vytvoríte súbor s menom vyššie, tak ikona priečinku zmení vzhľad, ako môžete vidieť nižšie.

Windows 10_bozsky mod_aktivovanie
Zdroj: Vosveteit

Jednotlivé úpravy nastavení robíte na vlastné riziko. Portál Vosveteit nezodpovedá za prípadné škody!

Následne, ako otvoríte daný priečinok, tak uvidíte rozhranie, ako môžete vidieť nižšie. Prostredníctvom týchto nastavení môžete z rozhrania jedného okna viac menej zmeniť všetky dostupné nastavenia počítača, a to aj také, ku ktorým sa bežne nedostanete.

Priečinok God Mode  ponúka praktický prístup do všetkých dostupných nástrojov a nastavení počítača.

Dovoľte nám dať vám však do pozornosti, že všetko zmeny robíte na vlastné riziko. Preto vám odporúčame meniť len veci, kde ste si istý, že viete čo to spraví. V inom prípade si môžete rozhádzať váš počítač.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close