SpravodajstvoWindows

Windows 10 by mohol dostať pokročilý informačný panel o tom, ako aplikácie využívajú batériu notebooku

Nové štatistiky by mohli byť dostupné vo veľkej aktualizácii Windows 10 21H2

Ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 by mohla priniesť viac svetla do toho, ktoré aplikácie a ako zaťažujú batériu notebooku. 

Podrobnejšie štatistiky

Portál windowslatest.com najnovšie upozorňuje na testové zostavenie Windowsu 10 (Build 21277), ktoré obsahuje v rámci systémových nastavení nové grafy súvisiace s využívaním batérie, ktoré používateľom povedia viac informácií o využívaní batérie za posledných 24 hodín, resp. za 7 dní. 

Portál píše, že nová sekcie je dostupnou pomocou cesty Nastavenia > Systém > Batéria. Základné grafické rozhranie si môžete pozrieť nižšie. 

Windows 10_statistiky vyuzivania baterie_1
Zdroj: Windwslatest.com

Windowslatest ďalej prezrádza, že ako môžete vidieť vyššie, tak systém je schopným zobrazovať využívanie batérie pomocou grafov. Ďalej dodáva, že používatelia budú mať prístup aj k štatistikám využívania energie jednotlivými aplikáciami potom, ako klepnú na graf. Aj v tomto prípade budú dostupné dáta za posledných 24 hodín, resp. za posledných 7 dní. 

Medzi ďalšími funkciami nebude chýbať, ani možnosť sledovania podrobnejších dát. Napríklad, v ktorých časoch dochádzalo k najväčšej námahe batérie. Druhým dychom však treba dodať, že tieto nové nastavenia nebudú automaticky znamenať lepšiu výdrž batérie zariadenia. Poskytnú však informácie pre používateľov,  aby identifikovali problémové aplikácie, a prípadne s tým dačo spravili. 

Mimochodom, podobný systém štatistík využívania batérie majú k dispozícii používatelia Android smartfónov. V praxi ide o vcelku užitočné informácie. Dôvodom je, že pomocou rôznych nastavení a obmedzení, resp. nahradení problémových aplikácií novými, je možné dosiahnuť výrazne dlhšiu výdrž zariadenia na jedno nabitie. 

V každom prípade, tieto nové štatistiky by mali byť prítomnými v komerčne dostupnej verzii Windowsu pravdepodobne až v druhej polovici nasledujúceho roka v rámci veľkej Windows 10 21H2 aktualizácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close