Windows 10

Windows 10 bude onedlho ukazovať stav batérie pripojených Bluetooth zariadení

Operačný systém Windows 10 obdržal v najnovšej aktualizácií ďalšiu, dlho požadovanú funkciu. Do verzie 17639, ktorá je momentálne dostupná pre všetkých Windows Insiderov zahrnutých v okruhu Skip Ahead, sa dostal ukazovateľ stavu batérie pripojených Bluetooth zariadení.

Momentálne sú podporované iba Surface doplnky

V Nastaveniach, presnejšie pod kolónkou Bluetooth a iné zariadenia, nájdete pri každej položke nový indikátor stavu batérie. Táto funkcia je momentálne obmedzená iba pre vybraný typ príslušenstva. Konkrétne sa jedná iba o pripojené Surface zariadenia, no očakáva sa, že časom sa dočkáme aj podpory takmer úplne všetkého Bluetooth príslušenstva. Samozrejme iba za podmienky, ak samotné pripojené zariadenie dokáže s počítačom ohľadom tohto aspektu komunikovať.

Indikátor sa momentálne nachádza na dosť nepraktickom mieste

Aj keď sa jedná o prvotnú verziu tejto funkcie, Microsoft zvolil naozaj dosť nepraktické miesto. Nastavenia neotvárajú bežní používatelia na bežnej báze a stav batérie by mal byť na oveľa dostupnejšom mieste. Reakcie na Insider fóre hovoria za všetko a predpokladáme, že táto novinka sa v budúcich verziách operačného systému Windows 10 presunie do Centra akcií, ktoré je oveľa dostupnejšie.

Ako sme spomínali už vyššie, túto funkciu si môžu už dnes otestovať Windows Insideri zahrnutí v okruhu Skip Ahead.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close