SpravodajstvoWindows

Windows 10 beží už takmer na štvrtine počítačoch, aspoň to hovoria najnovšie dáta

Najnovšie dáta z NetMarketShare, ktorá sa dostali do obehu len pred pár dňami tvrdia, že Windows 10 k poslednému mesiacu minulého roka bežalo na 24,36% zariadeniach. Pre porovnanie s novembrom to znamená nárast Windows 10 používateľov o viac ako 0,5%.

Rastie tak isto aj Windows 7, ktorý si polepšil na 48,34% z 47,17% podielu na trhu. Na druhej strane úbytok používateľov zaznamenala verzia Windowsu 8.1, ktorej rozšírenosť klesla z 8,01% na 6,9%. Prekvapivý výsledok zaznamenala verzia Windowsu XP, ktorej trhový podiel paradoxne narástol z 8,63% na 9,07%.

Podarí sa podľa vás Microsoftu naplniť svoj cieľ miliardu Windows 10 zariadení na trhu do 2-3 rokov od jeho oficiálneho predstavenia?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close