NovinkyWindows 10

Windows 10 beží na pol miliarde zariadení

Microsoft je v polovici svojho cieľa v počte nainštalovaných operačných systémov Windows 10. Hlavným cieľom Microsoftu bola hranica jednej miliardy nainštalovaní operačného systému Windows 10. To je samozrejme naozaj veľký počet zariadení, ale spoločnosť dosiahla prvú polovicu inštalácií. 500 miliónov inštalácií od roku 2015 je naozaj veľmi dobrý výsledok a ďalej môžeme očakávať iba naozaj vysoké zvyšovanie tohto čísla.

Väčšina používateľov systému Windows ale ešte stále používa staršie verzie. Ide najmä o biznis počítače vo firmách, podnikoch a kanceláriách. Windows 10 beží iba na 50 miliónoch biznis zariadení na celom svete. Samozrejme, toto číslo je dosť nízke. Zároveň toto nízke číslo je pre spoločnosť Microsoft aj jednou výhodou. Väčšina zariadení bude musieť tak či tak neskôr prejsť na novšiu verziu Windowsu. Podpora operačného systému Windows 7 končí v roku 2020, a to znamená že v najbližších dvoch rokoch môžeme očakávať vymenenie starších systémov práve na Windows 10. To by malo za následok výrazné zvýšenie počtu biznis počítačov s operačným systémom Windows 10, a Microsoft bude ešte bližšie ku svojmu cieľu.

Podľa odhadov by do konca tohto roku malo prejsť až 85 percent biznis počítačov na práve novší systém Windows 10. Microsoft sa snaží každou aktualizáciou vylepšiť zabezpečenie a chod systému spolu s dopĺňaním nových funkcií. V najbližšej dobe teda môžeme očakávať kedy Windows 10 dosiahne svoju očakávanú hranicu.

Zdroj: youtube.com/windows, úvodný obrázok(mspoweruser.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close