SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows 10 na ARM nebude dostupný pre dnešné smartfóny. Ďalší dôvod na prechod na inú platformu

Windows 10 na ARM má prísť iba na nové zariadenia s procesormi Snapdragon od spoločnosti Qualcomm. Prednedávnom to potvrdil Joe Belfiore z Microsoftu. Mnoho používateľov dúfalo, že Windows 10 na ARM príde aj pre už existujúce smartfóny. Na povrch ale vyšli vážne dôvody, ktoré existenciu ARM na starších smartfónoch úplne zavrhli.

Hlavným z aspektov je práve dlhá životnosť batérií v budúcich Windows 10 na ARM zariadeniach, hlavne vďaka novým ARM procesorom od Qualcommu. Windows 10 na ARM má priniesť taký istý zážitok pri používaní operačného systému ako na počítači.  Dnešné smartfóny bez ARM procesorov, by takúto záťaž nezvládali, hlavne z hľadiska výdrže batérie. Ďalším z dôvodov sú vysoké investície a náklady, ktoré by si vyžadovalo spustenie Windows 10 na ARM aj pre dnešné smartfóny. Mnoho používateľov presedláva na iné platformy, a celá investícia by tým pádom pre Microsoft nebola výhodná.

Pre úplný zážitok z používania Windows 10 na smartfónoch, musí Microsoft spraviť mnoho zásadných zmien v používateľskom rozhraní. Dať desktopovú verziu Windowsu 10 na takú malú obrazovku nieje také ľahké, no Microsoft to so svojimi projektami ako Continuum a CShell myslí naozaj vážne. Čo si o podobných krokoch zo strany Microsoftu myslíte Vy? Ide spoločnosť dobrou cestou alebo by mala prinášať novinky a projekty, ktoré sú spomínané vyššie aj pre staršie zariadenia?

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close