SpravodajstvoWindows

Windows 10 v posledných dvoch týždňoch rástol raketovým tempom

Ešte na začiatku mája sme vám priniesli článok, v ktorom sme písali že Microsoft prekonal čo sa týka rozšírenosti Windows 10 magickú hranicu 300 miliónov stiahnutí (v kumulatívne ako na mobilných zariadeniach, Xbox tak aj na PC) čo je samozrejme ešte riadny kus cesty od cieľu Microsoftu, ktorý si dal pri predstavení Windowsu 10 – miliardu stiahnutí.

Dnes však vyšli nové dáta od StatCounter, ktoré síce nehovoria o celkovom počte stiahnutí Windows 10, ale o aktivite týkajúcej sa aktivácií, ktoré od uvedenie Windowsu dosiahli svoje maximá.

„Windows 10 v posledných dvoch týždňoch zaznamenali najväčší rast od augusta 2015…“

StatCounter vytvoril reťazec dát týždeň po týždni od augusta minulého roka, ktorý poukazuje počet aktivácií Windowsu 10. Na grafe nižšie môžete vidieť porovnanie aktivácií z konca minulého roka a poslednými dvomi týždňami, kde aktivácie Windowsu 10 zaznamenali prudký nárast, ktorý prekročil doterajšie maximá.

windows_10 prudky narast

Ako si vysvetľujete tento nárast aktivácií Windowsu 10, ktorý prekonal maximá z obdobia „boomu“ okolo oficiálneho predstavenia nového Windowsu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close