SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

WikiLeaks odhalil nový Athena Spyware zameraný na Windows 10

WikiLeaks práve vydalo informácie o novej zraniteľnosti, ktorej cieľom je práve Windows. Nový leak, ktorého kód ešte nie je k dispozícii je označený ako Athena a zacielený na všetky verzie Windowsu od Windows XP až po Windows 10. Bol vydaný v auguste 2015 krátko po vydaní samotného Windows 10. Čiastočne ho vytvorila súkromná kybernetická bezpečnostná firma Technologies z New Hampshire.

Nezasahujte do automatických aktualizácií

Umožňuje útočníkom prevziať úplnú kontrolu nad počítačom, ukradnúť dáta a odoslať ich na servery CIA, odstrániť dáta a nahrať škodlivý softvér. Bol špeciálne navrhnutý na vyhýbanie sa antivírusovému softvéru, najmä softvéru spoločnosti Kaspersky.

„Po nainštalovaní poskytuje škodlivý softvér schopnosť znázornenia (vrátane konfigurácie a spracovania úloh), načítanie/uvoľnenie záchranných dát na konkrétne úlohy a doručovanie a vyhľadávanie súborov do/z určeného adresára na cieľovom systéme. Umožňuje operátorovi nakonfigurovať nastavenia počas toho, keď systém beží, aby sa prispôsobil operácii, „povedalo WikiLeaks.

Minulý týždeň bol ničivý útok malwaru taktiež výsledkom podobného úniku, ktorý bol následne použitý ako zbraň tvorcami ransomwaru. Je pravdepodobné, že Microsoft bol informovaný o hrozbách a pracuje na vytváraní záplat.

Najlepšia bezpečnostná rada, ako sa tomuto vyhnúť je pravdepodobne používať systém zálohovania v cloude a ubezpečiť sa, že je váš počítač pravidelne aktualizovaný, čo v prípade Windows 10 znamená nezasahovať do automatických aktualizácií.

Zdroj: ibtimes.co.uk, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Athena Spyware malware spyware WikiLeaks Windows Windows 10 Windows XP
Close
Close