Spravodajstvo

Ďalšia generácia bezdrôtových sietí sa bude volať WiFi 6

Nie všetky WiFi siete sú rovnaké. Ponúkajú rôzne úrovne zabezpečenia, rýchlosti a podobne a vyznať sa medzi nimi je pre mnohých náročnou úlohou.

Veď posúďte sami, viete aký je rozdiel medzi 802.11n a 802.11ac, alebo ktorý z nich je novší? Nemusíte sa hanbiť, ani my sme to netušili pred písaním tohto príspevku, ktorý štandard z spomínaných WiFi je novší ako aj to, ktorý je výkonnejšú. A práve preto WiFi Aliancia chce zjednodušiť rozoznávanie jednotlivých štandardov WiFi.

Nový štandard WiFi by mal niesť už číselné označenie, v tomto prípade to bude konkrétne číslo 6. Označenie je navrhnuté tak, aby ako prevádzkovatelia, výrobcovia zariadení, ale aj samotný používatelia dokázali ľahšie pochopiť prítomnosť jednotlivých funkcionalít a vlastností.

Zároveň WiFi aliancia predpokladá, že tento spôsob označovania sa zavedie už aj na existujúce WiFi štandardy. Výsledkom by malo byť, že používatelia jednoduchšie rozoznajú či ich WiFi je dobré alebo zlé.

Mimochodom, aby sme sa vrátili k otázke v úvode, tak WiFi štandard 802.11ac je novším. V prípade číselného označenia by sa jednalo o „WiFi 5“.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close