Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

WiFi 6E: Qualcomm predstavuje nové čipy s podporou 6GHz spektra

Maximálna teoretická rýchlosť nových čipov je až do 3,6 Gbps

Spoločnosť Qualcomm, ktorá dodáva svoje čipy pre mnohých výrobcov smartfónov, predstavila nove čipy s podporou technológie WiFi 6E.

FastConnect 6900 a FastConnect 6700: prvé čipy s podporou nového štandardu

FastConnect 6900 a FastConnect 6700 sú prvými čipmi z kuchyne spoločnosti Qualcomm, ktoré podporujú nový WiFi 6E štandard. Vo svojej podstate tieto nové čipy sú odpoveďami na kopiace sa problémy spojené s preplnenými vlnami sietí a celkovou spoľahlivosťou pripojenia.

„E“ v prípade značenia nových čipom znamená „Extended“, teda „rozšírené“. Z toho vyplýva aj hlavná vlastnosť týchto čipov, ktorá medzi podporované štandardy pridáva podporu 6GHz spektra.

Ich využitie by sme mali nájsť hlavne v mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny, tablety a podobne. Očakáva sa, že by mohli byť použité prvýkrát ku konca tohto roka a v priebehu úvodu toho nasledujúceho, kedy budú jednotliví výrobcovia predstavovať svoje vlajkové modely zariadení.

Teoretická maximálna rýchlosť čipu FastConnect 6700 je 3 Gbps, a v prípade čipu 6900, maximálna teoretická rýchlosť je 3,6 Gbps.

„Zavedením riešení FastConnect 6900 a 6700 Qualcomm Technologies predefinujeme mobilný zážitok rozšírením výkonu Wi-Fi 6 do pásma 6 GHz a vylepšením bezdrôtového zvuku pomocou špičkových integrovaných funkcií ako je Bluetooth 5.2,“ uviedol Dino Bekis, viceprezident a generálny riaditeľ pre mobilné a výpočtové pripojenie spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc..

Zároveň však treba dodať, že aby používatelia mohli využívať tento nový štandard, tak aj samotné vysielače signálu musia disponovať podporou 6 GHz spektra.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close