Spravodajstvo

Wi-Fi Sense končí

Microsoft končí s podporou pre Wi-Fi Sense služby. Neviete, čo to je a čo táto služba robí? Tak presne preto sa rozhodol Microsoft túto službu ukončiť. Šéf vývoja Windowsu 10 z Microsoftu Gabe Aul uviedol, že „Cena aktualizovania funkcií a údržby spolu s odstraňovaním problémov bola privysoká pre tak malý počet uživateľov“.

Wi-Fi Sense je služba fungujúca primárne na Windows telefónoch. Po jej aktivácii ste mohli s priateľmi zdieľat všetky informácie o prístupných Wi-Fi hotspotoch a tak ich ste ich mohli vy alebo oni navštíviť vďaka zdielaným informáciam.

Na druhej strane treba ale aj dodať, že nie je len vinou uživateľov, že sa Wi-Fi Sense nerozšíril, keďže v dnešnej marketingovej dobe, keďže Microsoft nikdy poriadne nepromoval túto službu aj napriek jej obrovskému potenciálu. Väčšina uživateľov naozaj nemala dostatok informácií o tejto službe, a preto sa aj často rozhodli o nevyužitie tejto služby.

Toto oznámenie bolo vydané v Insider verzii 14342 a zároveň bola aj služba odstránená z operačného systému kompletne. Uživatelia, ktorí majú ale Wi-Fi Sense stále nainštalovaný, tak ho budú môcť stále využívať.

Poznáte túto funkciu? Použili ste túto funkciu niekedy? Čo si o nej myslíte?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close