Pracovné ponuky
AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Whistleblower prezrádza, že Apple pomocou Siri môže odpočúvať citlivé informácie

Whistleblower, ktorý nechce byť menovaný prezrádza, že pomocou Siri dodávateľské spoločnosti Apple odpočúvajú pomocou Siri zákazníkov.

Vlastníte mobilný telefón od spoločnosti Apple? Nuž, Vaše súkromie nemusí byť moc „súkromným“. Portál TheGuardian.com prišiel s reportom, v  ktorom hovorí o tom, ako dodávatelia spoločnosti Apple môžu počúvať vaše dôverné informácie, pomocou hlasovej asistentky Siri.

Siri vie o  Vás viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať

Apple hovorí, že údaje zozbierané zo Siri slúžia na to, aby Vás lepšie pochopila a  spoznala čo hovoríte. Spoločnosť však nikde neuvádza to, že prácu vykonávajú ľudia, ktorí počúvajú pseudonymozované nahrávky.

Mala časť nahrávok je odovzdávaná zmluvným dodávateľom pracujúcim pre spoločnosť na celom svete. Ich úlohou je, aby hodnotili odpovede na rôzne otázky, vrátane toho či bola hlasová asistentka vyvolaná úmyselne alebo omylom.

Apple pre portál TheGurardian povedal:

„Analyzuje sa malá časť žiadostí Siri s cieľom vylepšiť Siriho a porozumenie. Požiadavky používateľov nie sú spojené s používateľským Apple ID. Odpovede Siri sa analyzujú v bezpečných zariadeniach a všetci recenzenti sú povinní dodržiavať prísne požiadavky dôvernosti spoločnosti Apple.“ Spoločnosť Apple ďalej dodala, že na klasifikáciu sa používa veľmi malá náhodná podskupina, menej ako 1% denných aktivácií Siri, a tie, ktoré sa používajú zvyčajne trvajú iba niekoľko sekúnd.

Podľa Whistleblowera nahrávky až tak anonymnými nie sú

Whistleblower (pozn. redakcie: Whistleblower je osoba, ktorá odhaľuje akékoľvek informácie alebo činnosti, ktoré sa považujú za nezákonné, neetické alebo nesprávne), pracujúci pre firmu, ktorý chcel ostať v  anonymite povedal:

„Existuje nespočetné množstvo záznamov, ktoré zahŕňajú súkromné ​​diskusie medzi lekármi a pacientmi, obchodné rokovania, zdanlivo trestné činy, sexuálne stretnutia a tak ďalej. Tieto záznamy sú sprevádzané údajmi o používateľovi, ktoré ukazujú polohu, kontaktné údaje a údaje o aplikácii.“

Tieto sprievodné informácie podľa Whistleblowera sa môžu použiť na overenie, či bola žiadosť úspešne vybavená. Spoločnosť Apple vo svojich dokumentoch o ochrane súkromia uvádza, že údaje spoločnosti Siri „nie sú prepojené s inými údajmi, ktoré spoločnosť Apple môže mať pri používaní iných služieb spoločnosti Apple“. K záznamu nie je priradený žiadny špecifický názov alebo identifikátor a žiadny iný záznam nemožno ľahko prepojiť s inými záznamami.

Whistleblower okrem nepohodlia, ktoré pociťovali pri počúvaní takýchto súkromných informácií, uviedol, že bol motivovaný zverejniť svoju prácu kvôli obavám, že by sa tieto informácie mohli zneužiť.

„Nie je veľa preverovania toho, kto tam pracuje, a množstvo údajov, ktoré máme k dispozícii, sa zdá byť dosť široké. Nebolo by ťažké určiť osobu, ktorú počúvate, a to najmä pri náhodných spúšťačoch – adresách, menách atď.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close