SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

WhatsAppom a Telegramom sa šíri škodlivý kód!

Výskumníci z Check Point Security objavili novú zraniteľnosť aplikácií WhatsApp a Telegram vo webovej platforme, prostredníctvom ktorej sa hackeri môžu jednoducho nabúrať do vášho účtu.

Oded Vanunu, na margo odhalenia zraniteľnosti povedal: „Táto zraniteľnosť vystavuje milióny webových používateľov WhatsAppu a Telegramu v riziko ukradnutia účtu.“ Ďalej túto zraniteľnosť vysvetľuje tým, že „Prostredníctvom odoslania nevinne vyzerajúcej fotografie, útočník môže získať kontrolu nad účtami, ako aj prístup k histórii správ, k všetkým fotografiám, ktoré ste zdieľali a posielali používateľom“.

Zdroj: blog.checkpoint.com

Tento škodlivý kód sa ako už asi tušíte šíri prostredníctvom správ, v rámci ktorých je obsiahnutý obrázok, na ktorý keď kliknete tak infikuje váš účet. Následne útočník získa v podstate celú históriu toho, čo ste na vašich WhatsApp, resp. Telegram účtoch robili, ako aj možnosť ďalej šíriť túto hrozbu medzi vašich priateľov.

Demonštráciu sily tohto škodlivého kódu si môžete pozrieť nižšie na videu, kde uvidíte čo všetko dokáže.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close