APLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako môžete prečistiť úložný priestor od multimediálnych súborov automaticky stiahnutých z WhatsAppu

Pomocou týchto jednoduchých krokov môžete odstrániť multimediálne súbory, ktoré ste automaticky prebrali prostredníctvom WhatsAppu

WhatsApp je platformou, ktorú používajú mnohí z nás. Dôvodov je hneď niekoľko, je zadarmo, ponúka end-to-end šifrovanie, a používateľské rozhranie je veľmi jednoduchým a príjemným. Má však aj niekoľko neduhov. Jedným z nich je, že automaticky preberá a ukladá multimediálne súbory do zariadenia. V praxi to znamená, že v priebehu času je WhatsApp schopným narásť z niekoľko MB aplikácie, aj na niekoľko GB. A práve preto vám dávame do pozornosti nastavenia aplikácie, v rámci ktorých sa nachádza nástroj na prečistenie týchto dát, ktoré ste plynúcim časom prebrali.

Takto môžete odstrániť multimediálny obsah stiahnutý cez WhatsApp

Odstránenie multimediálnych súborov stiahnutých prostredníctvom WhatsApp aplikácie je vcelku jednoduché. Otvorte si aplikáciu WhatsApp a Nastavenia (tri bodky vo vrchnej časti obrazovky). Následne otvorte sekciu Úložisko a dáta.

V ďalšom kroku je potrebné otvoriť priečinok Spravovať úložisko.

WhatsApp_ako vymazat prebrane multimedialne subory z aplikacie_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci sekcie Spravovať úložisko nájdete konverzácie zoradené podľa objemu stiahnutých dát. Následne je potrebné otvoriť si konkrétnu konverzáciu, v rámci ktorej neuvidíte síce správy, ale multimediálne súbory ktoré ste prebrali. V prípade, ak ich budete chcieť odstrániť, tak budete môcť označiť jednotlivé súbory, prípadne všetky súbory súčasne, ktoré ste v priebehu času prebrali. Potom ako označíte prebrané súbory, tak zvoľte možnosť vymazať v pravom hornom rohu (ikona koša).

Hotovo. Práve ste vymazali prebrané súbory z konkrétnej konverzácie. Týmto spôsobom treba prejsť jednu konverzáciu za druhou, aby ste prečistili úložný priestor od multimediálnych dát prebraných prostredníctvom WhatsAppu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close