APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp vylepší funkciu samodeštrukčných správ

Používatelia dostanú možnosť, aby skrátili čas, počas ktorého sú odoslané správy dostupnými.

Ešte v priebehu minulého roka spoločnosť WhatsApp predstavila funkciu samodeštrukčných správ. Ako táto funkcia funguje a ako ju môžete aktivovať, sme vám ukázali v tomto návode. Vo svojej podstate funkcia umožňuje vytvorenie správy, ktorá sa automaticky odstráni po 7-dňoch. Vývojári aplikácie našli inšpiráciu pri vývoji tejto funkcie v konkurenčných platformách, kde je už dlhšiu dobu dostupnou.

Funkciu je možné zapnúť prostredníctvom kliknutia na profilovú fotografiu konverzácie, kde následne je potrebné zvoliť možnosť Zobraziť kontakt, a potom budete mať k dispozícii funkciu Miznúce správy.

WhatsApp túto funkciu umožňuje zapnúť v ľubovoľnej konverzácii, či už ide o individuálnu konverzáciu, alebo o skupinovú. Zdá sa však, že 7-dňové obdobie, počas ktorého sú správy dostupnými, sa zdá byť dlhým.

Podľa publikovaných správ portálom WABetaInfo, vývojári služby pracujú na skrátení tohto obdobia, počas ktorého sú správy dostupnými. Portál konkrétne uvádza, že 7-dňový interval, by mal byť doplnený aj o 24-hodín. V praxi by to malo znamenať, že používateľ bude mať možnosť zmeniť týždenný interval, počas ktorého sú správy dostupnými, na jednodňový. Ako môžete čítať nižšie, tak portál konkrétne uvádza:

„WhatsApp testuje schopnosť nastaviť, aby správy zmizli po 24 hodinách.“

Rovnako treba spomenúť, že služba okrem iného pracuje aj na funkcii samodeštrukčných multimediálnych súborov, ktoré sú odosielanie prostredníctvom WhatsAppu. Čo je však jedným z nedostatkov tejto funkcie, ktorý podľa publikovaných náhľadov nebol doposiaľ vyriešeným, je možnosť vytvorenia snímky obrazovky s obsahom. Pevne veríme, že služba zavedie opatrenia, ktoré by tomuto zabránili, hoci to neznamená, že nemôže iným spôsobom dôjsť k uchovaniu odoslaných a prijatých správ prostredníctvom externých zariadení.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close