APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp vám môže zablokovať účet v rôznych situáciách, pričom mnohé z nich robíme na dennej báze. Pozor na to!

Najčastejšie k zablokovaniu účtu dochádza, keď využívame aplikácie iných vývojárov, aby sme pristupovali k službe WhatsApp.

Služba WhatsApp, hoci posledné týždne zažíva masívny odchod používateľov na konkurenčné platformy, tak aj napriek tomu, ide stále o jednu z najpopulárnejších komunikačných platforiem. Nie tak dávno sme upozorňovali na to, že viac menej hocikto je schopným vám zablokovať účet, ak pozná vaše mobilné číslo. Dnes sme sa pozreli na túto tému z opačnej strany.

Pozor na tieto aktivity, inak vám hrozí zablokovanie WhatsApp účtu!

Hneď v úvode treba povedať, že exitujú dve formy zablokovania účtu. Ide konkrétne o dočasné zablokovanie a trvalé. K dočasnému zablokovaniu môže dôjsť pri menej závažných porušeniach podmienok služby. V prípade, ak porušujete podmienky hrubým spôsobom, či opakovane, tak WhatsApp môže zablokovať váš účet aj natrvalo. Nižšie si môžete pozrieť najčastejšie dôvody, kedy WhatsApp blokuje účty používateľov, na ktoré poukazuje portál WABetaInfo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dočasné pozastavenie účtu

WhatsApp môže dočasne pozastaviť váš účet v rôznych situáciách. Napríklad keď používate rôzne neautorizované služby, napríklad aplikácie ako WhatsApp Plus, GBWhatsApp a ďalšie. Ide o neoficiálne aplikácie, ktoré častokrát síce ponúkajú extra funkcie, ale služba ako taká, nie je v týchto prípadoch schopnou garantovať bezpečnosť konverzácie.

„Ak v aplikácii dostanete správu s informáciou o tom, že váš účet bol „dočasne vylúčený“, je veľmi pravdepodobné, že namiesto oficiálnej verzie používate nepodporovanú verziu aplikácie WhatsApp. Pokiaľ po vypršaní dočasného vylúčenia neprejdete na oficiálnu verziu aplikácie, váš účet môže byť zo služby WhatsApp permanentne vylúčený.“ Píše WhatsApp na svojej stránke podpory.

WhatsApp rovnako môže zablokovať váš účet aj v prípadoch, kedy vytvárate veľké skupiny ľudí, ktorí nemajú uložené vaše telefónne číslo v adresáre. Rovnako k zablokovaniu účtu môže dôjsť aj v situáciách, kedy v krátkom časom slede vstupujete a vystupujete zo skupín.

Ďalším častým dôvodom zablokovania účtu sú situácie, kedy rozosielate veľké množstvo rovnakých správ v krátkom časovom slede. Inými slovami, keď dochádza k spamu používateľov. Za týmto problémom sa môže častokrát mimochodom schovávať aj nabúranie vášho účtu treťou stranou. Rovnako môže nastať zablokovanie vášho účtu aj v prípade, ak si vás zablokuje veľké množstvo používateľov. 

„WhatsApp nemôže prečítať obsah správy, ale ak aplikácia WhatsApp pochopí, že posielate tú istú správu príliš veľkému počtu kontaktov, môžete byť váš účet dočasne zakázaný. To by dnes nemalo byť častým problémom, pretože WhatsApp umožňuje preposlať správu najviac 5 kontaktom, aby sa zabránilo šíreniu falošných správ.“  píše WABetaInfo.

Ďalej, môže nastať zablokovanie vášho účtu aj v situáciách, kedy prostredníctvom správ šírite malware, či iný škodlivý software. V tomto prípade dokonca hrozí aj trvalé zablokovanie účtu.

Trvalé zablokovanie účtu

Trvalé zablokovanie účtu býva z pohľadu používateľov najväčším problémom. Dôvodom je, že účet si nemôžete obnoviť ani v situácii, kedy sa na novo registrujete s rovnakým číslom.  V mnohých prípadoch dosiahnutie odblokovanie účtu je v nadľudských silách a behom na dlhé trate.

Prejdime však k najčastejším dôvodom, prečo môže byť váš účet zablokovaným. Ide najme o situácie, kedy hrubo porušujete podmienky služby. Napríklad, ak používate aplikácie tretích strán a váš účet bol už viackrát dočasne zablokovaným z tohto dôvodu. Inými slovami, ak dlhodobo používate neautorizované aplikácie. 

„WhatsApp musí chrániť svoj produkt a používateľov, takže ich kroky na zakázanie upravených verzií sú úplne správne.“  píše WABetaInfo.

Rovnako k trvalému zablokovaniu účtu môže dôjsť v situáciách, kedy využívate automatizované alebo dávkové akcie. Napríklad keď automaticky odosielate správy alebo automaticky vytvárate skupiny (prostredníctvom robotov alebo automatizovaných akcií). Nebojte sa však, že ide o častý problém. Dôvodom je, že WhatsApp zaviedol limit, ktorý je skutočne náročne dosiahnuť pre človeka. Ak účet dosiahol limit, znamená to, že pravdepodobne nejde o človeka, ale o automatizovaný systém.

Ďalším dôvodom sú aj situácie, kedy vaše mobilné číslo bolo použité na podozrivé akcie. 

„WhatsApp môže natrvalo zakázať váš účet, ak bolo príslušné telefónne číslo použité na podozrivé akcie. Táto kontrola sa deje počas registrácie účtu.“  píše WABetaInfo.

Posledným častým dôvodom zablokovania účtu je, ak je opakovane nahlásený váš účet viacerými používateľmi.

Vo všeobecnosti však, WhatsApp v zmysle podmienok môže viac menej zakázať účet hoci komu a to aj bez udania podmienok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close