APLIKÁCIE A HRYAppleSpravodajstvo

WhatsApp v novej verzii stráca podporu pre staršia zariadenia. Tých je však minimum, našťastie

Staršie iPhone smartfóny stratili podporu služby WhatsApp.

WhatsApp aktuálne patrí medzi najpopulárnejšie služby svojho druhu, a to aj napriek veľkému odlivu používateľov, ktorý bol spôsobený ohlásením nových podmienok používania. Nič to však nezmenilo na tom, že ide stále o jednu z hlavných komunikačných platforiem. 

Staršie iPhone telefóny už nerozbehnú WhatsApp. Je ich však minimum

Nová verzia aplikácie (2.21.50) pre iOS zariadenia prináša smutné správy obzvlášť pre používateľov starších zariadení. Dôvodom je, že nová verzia aplikácie vyžaduje minimálne iOS vo verzii 10. V praxi to znamená, že viacero starších modelov vrátane iPhone 4S, už nie sú zo strany vývojárov podporované. Inými slovami, na starších iPhone zariadeniach službu WhatsApp už nespustíte.

‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Druhým dychom však treba dodať, že nejde o nečakaný krok zo strany vývojárov. Dôvodom je, že aktuálne na trhu staršiu verziu iOS ako je 10, používa relatívne málo používateľov. Odhady hovoria o menej ako 2% aktívnych používateľov iPhone smartfónov.  

V každom prípade, aktuálne minimálne hardwarové požiadavky pre WhatsApp sú nasledovné:

  • zariadenia s Androidom od verzie 4.0.3,
  • zariadenia iPhone od verzie iOS 10,
  • vybrané telefóny s operačným systémom KaiOS od verzie 2.5.1 vrátane zariadení JioPhone a JioPhone2.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close