APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

WhatsApp telefonovanie z počítača je už dostupné pre všetkých. Kde nájdete túto funkciu?

V počítačovej verzii WhatsAppu pribudla možnosť hovorov a videohovorov.

WhatsApp vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy svojho druhu. Ale aj napriek tomu, aplikácii chýbalo a ešte aj chýba, niekoľko funkcií, ktorými konkurencia disponuje.

Jednou z tých viac vypuklejších funkcií, ktorá chýbala v počítačovej verzii aplikácie, bola možnosť uskutočňovania hovorov vrátane videohovorov. Táto funkcia bola vo všeobecnosti dostupnou len prostredníctvom mobilnej verzie aplikácie. To sa však teraz mení, portál WABetaInfo prostredníctvom sociálnej siete Twitter upozorňuje, že vývojári služby, túto dlho žiadanú funkciu sprístupňujú pre širokú verejnosť.

Funkcia hovorov v počítačovej verzii WhatsAppu je už dostupnou

Ako môžete v statuse vyššie čítať, tak WABetaInfo informuje o začatí uvoľňovania tejto funkcie pre globálny trh.

„Hlasové hovory a videohovory @WhatsApp sú teraz k dispozícii na počítačoch pre všetkých.

WhatsApp práve teraz zavádza túto funkciu prostredníctvom oficiálnej aktualizácie.“

Samotné funkcie sú dostupnými už aj v našom regióne. Dostanete sa k ním potom, ako si otvoríte individuálnu konverzáciu. Ako môžete vidieť vyššie, tak vo vrchnej lište chatu, nájdete ikony telefónu a kamery, ktoré slúžia na začatie konverzácie formou hovoru, resp. videohovoru.

WhatsApp funkcia hovorov_pocitac
Zdroj: Vosveteit

Zároveň však musíme konštatovať, že v rámci skupinových konverzácií, funkcia ako taká zatiaľ nie je dostupnou. Pevne však veríme, že sa to v dohľadnej dobe už čoskoro zmení. Dovoľte nám, dať vám zároveň do pozornosti návod, ak nepoužívate počítačové rozhranie služby WhatsApp, ako môžete do svojho počítača dostať túto službu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close