APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp sa stane o čosi viac bezpečnejšou komunikačnou platformou. Pribudne dlho žiadaná funkcia

WhatApp informuje verejnosť, že začína so sprístupňovaním funkcie automatického mazania správ

Ešte v septembri sa objavili správy o tom, že vývojári aplikácie WhatsApp, ktorá je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete, by mohla dostať v dohľadnej dobe funkciu miznúcich správ. Funkcia bola objavená v BETA verzii aplikácie 2.20.201.1.  Tak sa teraz aj deje.

Už čoskoro realitou

WhatsApp prostredníctvom FAQ stránky informuje verejnosť, že už čoskoro bude možné odosielať správy, ktoré sa neskôr automaticky odstránia. Spoločnosť ďalej dodáva, že túto funkciu bude možné zapnúť pri konverzáciách pričom k odstráneniu správy dôjde po 7 dňoch.

„V aplikácii WhatsApp teraz môžete odosielať správy, ktoré budú následne automaticky odstránené. Stačí zapnúť automatické odstraňovanie správ. Potom, čo túto funkciu zapnete, budú nové správy odoslané v danom chate po siedmich dňoch automaticky odstránené. Najaktuálnejšie nastavenie sa bude vzťahovať na všetky nové správy v konkrétnom chate.“ píše WhatsApp.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že nové nastavenia budú v rámci konverzácie aplikovanými len na nové správy. Znamená to, že komunikácia, ktorá prebehne ešte pred aktivovaním tejto funkcie, bude aj naďalej zachovanou. V individuálnych komunikáciách budú môcť zapnúť túto funkciu obaja používatelia, zatiaľ čo v skupinových len správcovia skupiny, dodáva WhatsApp.

Čo je však nemilé prekvapenie je, že tieto správy v tomto špeciálnom režime bude možné odfotiť pomocou funkcie uloženia snímku obrazovky.

Multimediálne správy môžu zostať zachovanými

WhatsApp ďalej na FAQ stránke píše, že správy budú odstránenými aj v prípade, ak si ich používateľ neprečíta. Zároveň spoločnosť prezrádza, že v prípade multimediálnych súborov, dôjde rovnako k ich odstráneniu. Druhým dychom však hovorí, že v prípade, ak má používateľ nastavené ich automatické ukladanie, tak ich bude mať dostupnými v galérii smartfónu aj po uplynutí lehoty 7 dní.

Funkcia by mohla byť oficiálne distribuovanou medzi používateľov v priebehu niekoľkých najbližších dní, až týždňov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close