APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp robí ďalší krôčik k tomu, aby sa priblížil ku konkurencií. V aplikácii sa objavuje nová a populárna funkcia

WhatsApp začal testovať funkciu Obraz v obraze, ktorú dnes nájdeme napríklad v Telegrame.

Hoci WhatsApp je najpopulárnejšou četovaciou platformou, tak aj napriek tomu v mnohých prípadoch zaostáva za konkurenciou. Napríklad, funkcia miznúcich správ je v službe WhatsApp výrazne menej bohatou na ďalšie nastavenia v porovnaní s aplikáciami ako sú Telegram, či Signal. Nejde však o jedinú funkciu, kde je pozadu. Jednou z ďalších je Obraz v obraze.

WhatsApp testuje ďalšiu funkciu, ktorú konkurencia už dávno má

Napriek tomu, že WhatsApp má dve miliardy používateľov, tak mnoho funkcií aplikácii chýba ako soľ. Donedávna do tejto kategórie chýbajúcich funkcií patrila i  možnosť šifrovania záloh konverzácií. Najnovšie portál WABetainfo.com upozorňuje na to, že vývojári služby testujú ďalšiu funkciu, ktorú dnes už nájdeme napríklad v službe Telegram. O čo konkrétne ide? Ako sme už vyššie naznačili, tak ide o funkciu Obraz v obraze. 

Táto funkcia vo všeobecnosti umožňuje prehrávať video nad iným obsahom a dostupnou je pre mnoho Android aplikácií, napríklad YouTube, Instagram, Sledovanie.tv a ďalšie. WhatsAppu však chýba. To by sa však malo v dohľadnej dobe zmeniť. Ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky, tak WABetainfo poukazuje na prítomnosť tejto funkcie vo verzii aplikácie 2.21.22.3 pre Android.

WhatsApp funkcia Obraz v obraze
Zdroj: wabetainfo.com

Táto nová funkcia je už dostupná pre niektorých používateľov beta verzie WhatsApp pre Android a očakáva sa, že stabilná verzia aplikácie dostane túto funkciu v priebehu nasledujúcich týždňov. Okrem iného sa očakáva, že WhatsApp dostane i podporu funkcie používania jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby musel byť hlavný účet online. Mimochodom, táto funkcia sa len pár dní dozadu objavila aj u nás.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close