AplikácieNovinkyWindows 10 Mobile

WhatsApp pre Windows Mobile hlási problémy s hlasovými správami + novinky o aktualizácii pre WhatsApp Beta

Jedna z najpoužívanejších chatovacích aplikácií WhatsApp si na platoforme Windows Mobile našla milióny fanúšikov a jedná sa o jednu z mála aplikácií, o ktoré sa samotný developer stará aj napriek tomu, že Microsoft už celú mobilnú Windows platformu úplne zavrhol. Do aplikácie sa často dostávajú nové funkcie, ktoré sú známe používateľom Androidu alebo iOS. Podpora aplikácie WhatsApp pre Windows Phone 8 bude ukončená už tento rok, no hlavná časť používateľov už beží na operačnom systéme Windows 10 Mobile, poprípade na Windows Phone 8.1. Používatelia sa ale v poslednej dobe stretli s celkom nepríjemnou chybou, ktorá zasiahla komunikáciu prostredníctvom hlasových správ.

Chyba je spôsobená najnovšou aktualizáciou

Zdroj: mspoweruser.com

Problém sa vyskytuje pri sťahovaní hlasových správ. Nahrávanie a odoslanie „hlasoviek“ ide bezproblémovo, no pri sťahovaní správ sa používatelia stretnú s chybovou hláškou, poprípade s ikonou sťahovania, ktorá sa zobrazuje až pokiaľ nevypnete aplikáciu. Vyzerá to tak, že sa jedná o celkom závažnú chybu, ktorá zasiahla takmer všetkých používateľov, ktorí sa po narazení na problémy hneď posťažovali na Twitteri alebo v komentároch v obchode Microsoft Store. Podľa najnovších informácií sa ale nejedná o chybu v službách aplikácie WhatsApp, ale problém spôsobuje zrejme posledná aktualizácia aplikácie, ktorá túto chybu spôsobuje hneď po aktualizovaní aplikácie.

Novinky v aplikácií WhatsApp Beta

Zatiaľ čo niektorí developeri dávno opustili svoje aplikácie pre Windows Mobile, tím WhatsAppu sa celkom snaží a v obchode už dlhšiu dobu ponúka aj alternatívu klasickej aplikácie, vďaka ktorej majú používatelia prístup ku novým funkciám o čosi skôr, ako klasickí používatelia. Aplikácia bola aktualizovaná na verziu 2.17.342.0 a jej najnovšia verzia ponúka naozaj množstvo noviniek. Prvou novinkou je funkcia „Reply in Private“ (odpovedať v súkromí) v skupinových chatoch. Táto funkcia momentálne zažíva svoj debut v svete smartfónov a používatelia aplikácie WhatsApp Beta ku nej majú prístup dokonca aj pred používateľmi aplikácie pre Android alebo iOS.

Tím vývojárov taktiež priniesol nové vylepšené používateľské rozhranie pre videohovory a klasické telefonáty. (obrázky nižšie)

Do aplikácie sa dostalo aj zopár ďalších funkcií, ktoré sú ale bohužiaľ zatiaľ skryté. Ide o Rozšírené nastavenia skupinových chatov, funkciu Quick Switch, vďaka ktorej budete môcť počas klasického hovoru prepnúť na videohovor. Používatelia si na tieto skryté funkcie budú musieť chvíľu počkať, no sprístupnené budú zrejme už v nasledujúcej aktualizácií.

Najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp Beta pre Windows Mobile si môžete stiahnuť aj pomocou tlačidla nižšie.

WhatsApp Beta
WhatsApp Beta
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Zdroj: windowslatest.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close