APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pre počítač môže získať kľúčovú funkciu, ktorá je veľmi žiadanou, ale aj napriek tomu stále nedostupnou

Počítačová verzia aplikácie by mohla dostať do vienka novú funkciu, ktorú už dlhú dobu ponúka konkurencia ako je napríklad Skype

Aplikácia WhatsApp aktuálne patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy na svete. Nedávno sa spomínala napríklad funkcia „Linked-device“, teda prepojené zariadenia. Malo by ísť o funkciu, ktorá umožní využívanie jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby bolo fungovanie viacerých účtov podmienené aktívnym fungovaním hlavného účtu. Ďalej sa spomínala napríklad aj funkcia dočasných správ, ktorá umožňuje odosielanie správ, ktoré po krátkom čase zmiznú.

Facebook pracuje na vylepšení počítačovej verzie aplikácie WhatsApp

Najnovšie portál wabetainfo.com poukazuje na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorá by tentokrát však nemala zavítať do mobilnej, ale do desktopovej verzie aplikácie. Funkcia, na ktorú portál poukazuje, bola objavená vo verzii testovacej verzie aplikácie s kódovým označením 2.2043.7.

Konkrétne ide o funkciu, ktorá umožní používateľom robiť hovory prostredníctvom aplikácie určenej pre počítače. Ako môžete vidieť nižšie, tak v prípade, keď aplikácia zaeviduje hovor, tak sa vám zobrazí možnosť prijatia, resp. odmietnutia telefonátu. Zároveň používateľ má mať možnosť zavolať inému používateľovi prostredníctvom počítačovej verzie aplikácie.

whatsapp_funkcia hovorov pre PC_1
Zdroj: wabetainfo.com

Portál ďalej dodáva, že nová funkcia v rámci rozhrania aplikácie podporuje aj video hovory vrátane skupinových hovorov.

whatsapp_funkcia hovorov pre PC_2
Zdroj: wabetainfo.com

Zároveň však treba dodať, že v súčasnosti nie je známa informácia, kedy by funkcia vyššie mala byť oficiálne predstavenou. Očakávame však, že by sa tak mohlo stať ešte v priebehu tohto roka, kedy by mohli byť oficiálne uvedené aj ďalšie funkcie, ktoré sme mohli v minulosti vidieť v testových zostaveniach aplikácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close