APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pracuje na kľúčovej funkcii pre webovú aplikáciu pre desktopy. Bezpochyby ju uvítate aj vy!

Aplikácia WhatsApp je na desktopoch dostupná už niekoľko rokov, doteraz však neumožňuje používanie bez pripojeného telefónu.

Používatelia populárnej aplikácie WhatsApp a jej desktopovej chatovacej verzie, či už vo webovom prehliadači alebo priamo aplikácie WhatsApp Web, sa zrejme môžu tešiť na zásadné vylepšenie. Už v najbližšej dobe by sa totižto z týchto desktopových verzií mohla stať naozajstná chatovacia aplikácia bez nutnosti neustáleho prepojenia so smartfónom.

Zásadné vylepšenie aplikácie WhatsApp Web

Aplikácia WhatsApp Web je na desktopových zariadeniach dostupná už od roku 2015. Ak túto aplikáciu používate, určite dobre viete, že sa nejedná o úplnú náhradu mobilnej chatovacej aplikácie. Na to, aby ste mohli aplikáciu používať na svojom nemobilnom zariadení je totižto nutné mať neustále pripojený smartfón k internetu. Webová verzia je tak iba viac menej aplikáciou zrkadliacou obsah z mobilného zariadenia. Už čoskoro by však mohlo dôjsť ku zásadnej zmene.

Ako informuje zahraničný portál Hackread.com odvolávajúci sa na dôveryhodný zdroj WEBetaInfo, vývojári aplikácie WhatsApp zrejme pracujú na UWP aplikácii s viacerými vylepšeniami. Jedným z nich by malo byť aj možnosť používania aplikácie na desktopovom zariadení aj v prípade, že je vaše mobilné zariadenie vypnuté, či bez internetového pripojenia.

Naháňanie sa s konkurenciou

Pre aktívnych používateľov desktopovej aplikácie WhatsApp by tak šlo o zásadné vylepšenie, ktoré určite privíta väčšina používateľov. Doterajšia verzia desktopovej aplikácie bola v krízových situáciách vlastne úplne k ničomu. Pri strate smartfónu, oprave, či pri nečakanom vybití zariadenia sa z desktopovej aplikácie stal nepoužiteľný nástroj. Aj takéto už dlho očakávané vylepšenie však môže pre aplikáciu WhatsApp znamenať naozaj veľa, keďže aktuálne zápasí s dvojicou rivalov Telegram a Signal. Tí si od platformy WhatsApp mesiac čo mesiac „požičiavajú“ stále väčšie množstvo používateľov a aspoň malý krok dopredu môže WhatsAppu čiastočne nahrať do kariet.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close