Spravodajstvo

WhatsApp funkcia podpory viacerých zariadení súčasne sa približuje k realite

WhatsApp pracuje na funkcii umožňujúcej používať účet na viacerých zariadeniach súčasne, bez potreby aktívneho pripojenia na hlavnom zariadení

WhatsApp pri pohľade na funkciu aktívneho používania aplikácie na viacerých zariadeniach súčasne, je ďaleko za konkurenciou. V súčasnosti viac menej môžete používať službu na jednom mobile a počítači, prípadne tablete za podmienky, že „hlavný“ účet je online. Cez neho totiž dochádza k synchronizácii správ.

Väčšina konkurenčných služieb dnes už ponúka možnosť využívania jedného účtu naprieč viacerými zariadeniami bez potreby, aby bol pripojený k internetu hlavný účet. Inými slovami, službu môžete používať nezávisle naprieč viacerými zariadeniami. 

Už v minulosti, v auguste 2019 sa objavili prvé správy, že WhastApp pracuje na podpore tejto funkcionality. Neskôr v priebehu roku sme mohli rovnako čítať, že táto funkcia, resp. jej útržky boli prítomnými v kóde vývojárskej verzii aplikácie. Najnovšie Webbetainfo.com, píše, že táto funkcia sa posúva bližšie k realite.

WhatsApp: Až 4 rôzne aktívne zariadenia

Portál konkrétne upozorňuje na BETA verziu aplikácie WhatsApp 2.21.1.1 pre Android zariadenia, ktorá disponuje odkazmi na verejné testovanie podpory tejto funkcionality.

WhatsApp Beta_podpora viacerych zariadeni sucasne
Zdroj: wabetainfo.com

Ako môžete vyššie čítať, tak WhatsApp ponúkne vyskakovacie okno s informáciou, že od používateľov nebude vyžadovať, aby udržiavali svoje telefóny pripojené pri používaní desktopového klienta alebo WhatsApp Web. Po spustení tejto funkcie môže aplikácia na odosielanie správ umožniť používateľom pracovať s rovnakým účtom na štyroch rôznych zariadeniach súčasne, dodáva Webbetainfo. V praxi to bude znamenať, že používateľ bude môcť využívať WhatsApp naprieč viacerými zariadeniami bez ďalších obmedzení. Druhým dychom však treba dodať, že aktuálne nevieme, kedy táto funkcia bude živou aj v stabilnej verzii aplikácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close