APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp dostane užitočnú funkciu. Už vám neutečie správa, v ktorej vás niekto spomína!

Vo WhatsAppe pribudne funkcia odznakov, ktorá bude používateľa upozorňovať na to, že ho niekto spomenul v skupinovej konverzácii.

Posledné týždne WhatsApp dostáva extra mediálnej pozornosti. Dôvodom je ohlásenie zmien podmienok používania, ktoré malo k dnešnému dňu nabrať na účinnosti, avšak nakoniec sa tak nestalo. Spoločnosť účinnosť nových pravidiel odložila na máj. 

Vo WhatsAppe pribudne nová, ale hlavne užitočná funkcia

Ale aj napriek negatívnej pozornosti, ktore sa dostalo WhatsAppu, a ktorá zapríčinila odlev miliónov používateľov, vývojári platformy aj naďalej pokračujú na prácach v spojitosti s novými funkciami. Najnovšie portál WABetaInfo upozorňuje na aktualizáciu aplikácie v rámci BETA programu, ktorá v kóde ukrýva odkazy na vcelku zaujímavú funkciu, ktorú bezpochyby ocenia mnohí používatelia.

„Po niekoľkých aktualizáciách, ktoré sa zameriavali na opravy chýb a všeobecné vylepšenia, spoločnosť WhatsApp dnes vydala beta aktualizáciu 2.21.3.13. Zjavne nemá nič nové, ale dnes si môžeme zobraziť ukážku funkcie, na ktorej v tomto zostavení pracujú“ uvádza sa v publikovanej správe.

WhatsApp podľa najnovšie publikovaných správ dostane celkom zaujímavú funkciu, ktorá už dnes je dostupnou v rámci sociálnej siete Facebook. Ide konkrétne o upozornenie v prípadoch, keď vás niekto spomenie v skupinovej konverzácii. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci rozhrania aplikácie pribudnú ikony, ktoré vás budú informovať o tom, ak vás niekto spomenul, resp. označil v rámci konverzácie.

webbetainfo_odznaky_notifikacia_1
Zdroj: wabetainfo

„Nová funkcia je dosť jednoduchá: keď používateľ WhatsAppu bude spomenutý v skupinovom chate, do bunky skupiny sa pridá nový odznak.“

Pribudlnú aj nové nálepky

Okrem iného v rámci WhatsAppu pribudnú aj nové animované nálepky s názvom „Taters n tots“. Nižšie si môžete pozrieť ich náhľad.

nove nalepky_stickers_whatsapp
Zdroj: wabetainfo
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

Aktuálne nie je presne známe, kedy budú novinky uvoľnené aj v rámci komerčne dostupnej verzie aplikácie. Môžeme však očakávať, že sa tak stane v priebehu najbližších týždňov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close