APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp dostane nové funkcie, odhaľuje najnovší únik informácií. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť

Do aplikácie WhatsApp zavíta nielen pokročilé filtrovanie medzi četmi, ale i nové možnosti ovládania a prehrávania hlasových správ.

Ak ste jedným z 2 miliárd používateľov služby WhatsApp, tak potom budete mať zámienku na radosť. Dôvodom je, že vývojári služby WhatsApp nepovaľujú vo vývojí nových funkcií. Portál WABetaInfo, ktorý aktívne monitoruje situáciu okolo aplikácie, odkryl hneď niekoľko funkcií, ktoré by sme mohli v dohľadnej dobe vidieť v rozhraní služby.

Nové možnosti filtrovania obsahu

Spoločnosť Meta, pod ktorú patrí WhatsApp, pracuje na nových možnostiach zoradenia správ od osôb, ktoré máte uložené v telefóne, od kontaktov ktoré nemáte uložené v zariadení, a pribudne i možnosť zoradenia četov podľa príznaku prečítania.

WhatsApp nove moznosi filtrovania obsahu
Zdroj: WABetaInfo

Ďalej treba však uviesť, že aktuálne nevieme, kedy funkcia bude dostupnou pre všetkých. Rovnako treba prízvukovať, že funkcia bola zatiaľ videnou len vo verzii WhatsApp Business. Pevne však veríme, že dostupnou bude neskôr i pre ostatných používateľov služby.

Prehrávane správ bude komfortnejšie

Ďalšou novinkou, na ktorej vývojári služby aktívne pracujú, je možnosť pracovať s hlasovými správami aj mimo konkrétneho četu. Ako môžete vidieť nižšie, ako používateľ spustí prehrávanie hlasovej správy a opustí konverzáciu, tak vo vrchnej časti obrazovky mu pribudne indikátor spolu s prvkami ovládania, prostredníctvom ktorých bude môcť pozastaviť prehrávanie správy, opätovne spustiť prehrávanie, alebo zrušiť jej prehrávanie.

„Ako môžete vidieť na tejto snímke obrazovky, keď začnete počúvať hlasovú poznámku a vrátite sa späť do zoznamu četob, WhatsApp zobrazí nové používateľské rozhranie, ktoré zahŕňa možnosť pozastavenia, obnovenia, a zrušenia prehrávania hlasovej poznámky,“ píše portál WABetaInfo.

WhatsApp_nove moznosti nahravania hlasovych sprav
Zdroj: WABetaInfo

Záverom treba uviesť, že dnes presne nevieme, kedy funkcie vyššie zavítajú i do komerčne dostupnej verzie prehliadača. Môžu to byť ako týždne, tak i mesiace. Rovnako do úvahy prichádza, že WhatsApp vývoj týchto funkcií neskôr pustí k vode. V závere treba povedať, že nové boli objavené v aplikácii vo verzii 2.22.3.1.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close