WhatsApp „chce“ čítať vaše správy, odhaľuje BETA verzia aplikácie. Kedy tak bude robiť?

Ak bude vaša konverzácia nahlásená WhatsAppu, tak služba sa pozrie na posledné správy, ktoré ste odoslali v rámci četu, odhaľuje BETA verzia aplikácie.

WhatsApp sukromie
Zdroj: Vosveteit (koláž), emojiterra, WhatsApp

Funkcia end-to-end šifrovania je jednou z hlavných funkcií aplikácie WhatsApp, ktorá sľubuje, že žiadna tretia strana nemá prístup k obsahu vašich konverzácií a to vrátane služby samotnej. Nie je tomu však vždy tak. Odhaľuje to BETA verzia aplikácie 2.21.18.10, na ktorú poukazuje portál wabetainfo.com.

WhatsApp chce čítať vaše správy

Najnovšie, portál upozorňuje na to, že používateľom najnovšej BETA verzie aplikácie sa začalo zobrazovať upozornenie, v ktorom sa píše, že služba chce čítať správy odosielateľa, ktoré obdržíte. Nebude ich však čítať automaticky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete nižšie vidieť, tak služba chce čítať 5 posledných správ od odosielateľa, ak nahlásite konverzáciu. Samozrejme, konverzácia môže byť rovnako nahlásenou aj opačnou stranou, pričom používateľ, ktorý bol nahláseným, nie je o tom nijako notifikovaný. Týmto krokom chce spoločnosť pravdepodobne reagovať na stále rozmáhajúce sa podvody, ktoré sú realizovanými prostredníctvom služby.

„Posledných 5 správ odoslaných týmto kontaktom bude preposlaných WhatsAppu. Ak zablokujete tento kontakt, alebo vymažete čet, tak bude odstránený len z vášho zariadenia.

Kontakt na to nebude upozornený.“ píše sa v upozornení nižšie.

WhatsApp upozornenie a citani sprav
Zdroj: wabetainfo

Na stránkach podpory spoločnosti v rámci sekcie Blokovanie a nahlasovanie kontaktu, sa môžeme dočítať, že tento typ správ je následne podrobený analýze. Inými slovami, služba pravdepodobne aj v minulosti pristupovala ku obsahu nahlásených správ pričom nastávajúcimi zmenami, chce priniesť do služby viac transparentnosti.

„Po nahlásení budú službe WhatsApp odoslané najnovšie správy, ktoré vám poslal nahlásený používateľ alebo skupina, ako aj informácie o vašej poslednej komunikácii s nahláseným používateľom.“

Spoločnosť však bližšie nešpecifikuje, čo sa bude diať potom, ako prebehne analýza obsahu. Predpokladáme však, že v prípade, ak WhatsApp identifikuje podozrivé správania, napríklad pokus o podvod, tak nahlásený účet bude následne zablokovaný.

Na jednej strane je správne, že WhatsApp chce bojovať s účtami, ktoré môžu byť potenciálne nebezpečnými. Druhým dychom však treba dodať, že cesta, ako to chce dosiahnuť, je otáznou. Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre