APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp by mohol dostať do vienka funkciu miznúcich multimediálnych správ

V rámci BETA programu aplikácie WhatsApp sa objavila funkcia, ktorá vymazáva odoslané správy

Len včera sme informovali o tom, že spoločnosť Facebook v spojitosti so službou WhatsApp, pomaly, ale isto finišuje prípravné práce spojené s možnosťou rovnocenného využívania jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne. Ide o takzvanú funkciu Linked-devices. Najnovšie portál wabetainfo upozorňuje na ďalšie vítané funkcie, ktoré sú dobre známymi napríklad pre používateľov konkurenčnej aplikácie OneSignal.

„Miznúce média“

Portál konkrétne upozorňuje na aktualizáciu aplikácie v rámci Beta programu, v rámci ktorej sa objavila funkcie „Expiring media“, teda miznúce média. Ide konkrétne o verziu aplikácie 2.20.201.1.

Ako už z názvu funkcie plynie, tak ústrednú úlohu v tomto prípade zohráva dočasná dostupnosť odosielaných médií, ako sú napríklad obrázky, videá, GIF súbory a podobne. Okrem iného funkcia by mala podporovať aj automatické mazanie textových správ.

Ako nižšie v náhľade môžete vidieť, tak WhatsApp umožní odosielanie médií prostredníctvom tlačidla časovača, ktorých platnosť neskôr vyprší. Portál ďalej uvádza, že média odoslané touto formou nebudú mať časovú platnosť, ale zmiznú hneď potom, ako používateľ opustí konverzáciu, resp. aplikáciu.

WhatsApp_miznuce media_1
Zdroj: WABetaInfo

Portál ďalej uvádza, že vypršané médium nezanechá za sebou žiadne „stopy“ vrátane podobnej správy ako „Platnosť tohto média vypršala“. Jednoducho zmizne. Adresát o tomto type správy bude informovaný prostredníctvom ikony časovača.

WhatsApp_miznuce media_2
Zdroj: WABetaInfo

Zároveň treba dodať, že aktuálna verzia aplikácia, v ktorej bola táto funkcia bol poodhalená, nedisponuje funkciou detekcie a obmedzenia snímania obrazovky pri médiách, ktoré majú obmedzenú dostupnosť. S veľkou pravdepodobnosťou bude však táto funkcia neskôr pridanou, v inom prípade by miznúce média stratili na význame.

Aktuálne zároveň nie sú známe informácie, ktoré by prezrádzali dostupnosť tejto funkcionality pre širokú verejnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close