APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp aktualizoval pre BETA testerov aplikáciu. Prináša tieto drobné zmeny

Posledná aktualizácia WhatsAppu (BETA) prináša novú informačnú ikonu do sekcie miznúcich správ, ktorá bližšie vysvetľuje, ako funkcia funguje.

WhatsApp v týchto dňoch aktualizoval aplikáciu v obchode Google Play, ktorá bola aktualizovaná na verziu 2.21.9.2. Musíme však dodať, že ide zatiaľ len o aktualizáciu BETA verzie aplikácie. V každom prípade, aktualizácia prináša niekoľko drobných zmien.

Nová verzia aplikácie WhatsApp BETA súvisí najmä s funkciou miznúcich správ

Nová aktualizácia priniesla niekoľko drobných zmien. Pre používateľov bude však tou najviditeľnejšou, nová animácia súvisiaca s ikonou miznúcich správ. Ide konkrétne o zmeny v hlavičke sekcie Disappearing Messages, teda miznúcich správ. Na tému upozorňuje portál wabetainfo.

Ako môžete vidieť vo videu nižšie, tak služba pridáva animáciu obrázku do hlavičky funkcie, ktorá bližšie vysvetľuje, ako funkcia ako taká funguje.

Jednou z ďalších noviniek, na ktorej spoločnosť rovnako pracuje, je funkcia miznúcich fotografií. Tie bude môcť používateľ posielať prostredníctvom špeciálnej ikony časovača, ktorá bude prítomnou v spodnej časti správy. Druhým dychom však treba dodať, že táto funkcia v sebe neobsahuje detekciu snímok obrazovky. Používateľ tak môže spraviť screenshoot z takto prijatej správy s fotografiou.

V každom prípade ide o drobné zmeny, ktoré očakávame, že sa dostanú do komerčne dostupnej verzie aplikácie v priebehu najbližších týždňov. Okrem iného sa očakáva, že služba v dohľadnej dobe ponúkne nové možnosti prispôsobenia vzhľadu.

Rovnako stojí však za pozornosť aj predošlá verzia BETA aplikácie (2.21.9.1), ktorá priniesla niekoľko zmien. Jednou z nich sú nové ikony v sekcii “Business Info”.

nove ikony vo whatsappe
Zdroj: wabetainfo

Odhliadnuc od zmien vyššie, tak stále ide o drobné úpravy aplikácie, ale aj napriek tomu absentujú v konvenčnej verzii aplikácie. Druhým dychom musíme dodať, že mnohé zo spomínaných funkcií sú už dnes prítomnými v konkurenčných službách, ako je napríklad Signal, či Telegram.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close