SpravodajstvoWindows 10 Mobile

WhartonBrooks smartfón skončil fiaskom

V auguste 2015 spoločnosť  WhartonBrooks predstavila kampaň, ktorá mala odštartovať éru nového prelomového smartfónu.  Spoločnosť vyzývala fanúšikov operačného systému Windows 10 Mobile aby ich podporili a aby spoločne spravili revolúciu medzi smarftónmi s operačným systémom Windows. Postupom času firma promovala tento smartfón rôznymi fotkami a postmi na Twitteri no žiaľ asi nedostatočne.

Keď prišlo naodhaleniu  smartfónu, inak nazývaného aj „Cerulean Moment“, ozvali sa nespokojní zákazníci, ktorí očakávali od telefónu, že sa stane po dlhej dobe revolučným telefónom s operačným systémom Windows 10 Mobile. Avšak zariadenie  sa stalo jedným z obyčajných tuctových smartfónov používajúcich Windows . Dizajn bol taký istý ako pri modely Coship Moly X1, takisto s micro- USB portom a s pár aktualizovanými špecifikáciami. Obsahoval osem jadrový procesom Snapdragon 617, 3GB pamäte RAM, 32GB úložného priestoru, 5 palcový 720p display, 13MP zadnú kameru, ktorá dokáže natáčať FullHD video, čiže 1080p pri 30fpsa na záver 5MP prednú kameru.

Zdroj: Cerulean Mobile

Prezident spoločnosti WhartonBrooks – Gregory Murphy predstavil že na smartfón potrebujú financovanie vo výške 1,1 milióna dolárov. Čo ešte viac zarazilo ľudí bol fakt, že smartfón vôbec neponúka adekvátny výkon za tak vysokú cenu. Smartfón sa predáva s cenovkou 300 dolárov, poprípade pre prvých 750 objednávok je za zvýhodnenú cenu 290 dolárov, čo teda nie je žiadne terno, pričom 750 objednávok je vcelku vysoký nesplniteľný cieľpre tento smartfón vzhľadom na pomer cena/výkon.

Dnes spoločnosť oznámila že ich financovanie dosiahlo hranicu iba niečo málo okolo 3%. Presnejšie je to 29,793 dolárov. Inými slovami kampaň skončila neúspešneZaujímavosťou je že kampaň podporuje 103 osôb a veľa z nich zaujímala budúcnosť projektu „Cerulean Moment“, napriek tomu ešte prezident spoločnosti Gregory Murphy ešte nevyjadril žiadne stanovisko.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close