APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Waze pracuje na unikátnej funkcii. Navigácia opäť ukazuje, prečo je pred konkurenciou

Waze vám pomôže vyhnúť sa oblastiam, kde hrozia záplavy. Ako to chce dosiahnuť?

Aplikácia Waze patrí medzi vodičmi k skupine tých populárnejších navigácií. Dôvodom sú nielen funkcie, ale i živé mapy, ktoré zobrazujú podrobnosti o dopravnej situácie. Ide o informácie od výmoľov na cestách, policajné hliadky, dopravných kolónach a ďalšie rôzne obmedzenia. Tieto informácie vo veľkej nahlasujú používatelia. Inými slovami, spoločnosti sa podarilo vytvoriť obrovskú a hlavne aktívnu komunitu, ktorá navzájom medzi sebou zdieľa informácie.

Najnovšie sa do pozornosti médií dostáva ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá má ambíciu zachrániť vám auto. Na tému upozorňuje portál autoevolution.com.

Koniec vytopeným autám? Waze pacuje na unikátnej funkcii

Povodne, najčastejšie sa s nimi stretneme keď to najmenej čakáme. V našom regióne sa môžeme s nimi stretnúť najmä v čase návalových dažďov pričom cez naše mestá sa preženú rýchlosťou blesku. Ide o situácie, ktorým sa chceme jednoducho vyhnúť. Okrem toho, že ide o nebezpečné situácie, tak častokrát povodne poškodia i majetok vrátane automobilov.

Práve na tento problém reaguje najnovšia funkcia, na ktorej pracujú vývojári aplikácie. Nieže by doposiaľ nebolo možné nahlásiť povodeň, ale toto upozornenie je závislé od iných používateľov. To by sa malo do budúcnosti zmeniť, píše portál autoevlution.com. Dôvodom je, že Waze pracuje na tom, aby prepojil platformu s dátami spoločností RISE a FloodMapp.

Podľa publikovaných správ vývojári spoločnosti pracujú na implementácii automatických upozornení pred povodňami bez toho, aby ich musel nahlásiť iný šofér. Tieto upozornenia by pritom nemali reagovať na vzniknutú situáciu, ale mali by predpovedať možné riziko záplav v dostatočnom časovom predstihu. Spoločnosť FloodMapp totiž vyvinula predpovedný systém, ktorý analyzuje údaje o prílivoch, riekach a zrážkach, aby v reálnom čase odhadol, kde presne môže dôjsť k záplave. Vďaka partnerstvu sú všetky spracované dáta automaticky premietnuté do cestnej siete a následne odoslané do Waze na generovanie upozornení pre vodičov v okolí.

Waze bude vďaka týmto dátam schopný zobrazovať upozornenia na hroziace riziko záplav v dostatočnom predstihu, aby sa vodič mohol vyhnúť rizikovej oblasti. Rovnako Waze by mal byť schopný i upraviť trasu za účelom, aby sa vodič tomuto potenciálnemu nebezpečenstvu vyhol.

V závere treba uviesť, čo nová funkcia bude dostupnou zatiaľ len naprieč vybranými lokalitami USA. Neskôr, ak bude fungovať ako má, tak ju vývojári Waze plánujú distribuovať i do ďalších regiónov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close