APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Waze dostáva novú funkciu, ktorá má ambíciu zvýšiť bezpečnosť jazdy. U nás však zatiaľ nebude dostupnou

Ide o funkciu, ktorá má ambíciu zvýšiť bezpečnosť jazdy

Nie tak dávno sme informovali o tom, že aplikácia Waze, za ktorou stojí spoločnosť Google, dostáva novú funkciu v podobe navádzania prostredníctvom jazdných pruhov. Ide vcelku o užitočnú funkciu v prípadoch, ak sa nachádzate v neznámom prostredí.

Najnovšie portál bgr.com poukazuje na ďalšiu funkciu, ktorá má ambíciu zvýšiť bezpečnosť jazdy autom. Ide konkrétne o zobrazovania výstrahy o tom, že sa približujete k železničnému priecestiu. Hoci táto funkcia bola doteraz pre vybraných používateľov dostupnou vo vybraných regiónoch sveta, tak najnovšie je uvoľňovaná pre ďalšie regióny.

Waze pri príležitosti oficiálneho uvoľnenia funkcie pre širšiu verjenosť povedal:

že táto funkcia je „jedinečná pre Waze a kladie dôraz na bezpečnosť vodičov, pričom im pomáha pri jazde so zdôraznením možných rizík spojených s jazdou cez železničné priecestia“.

Len pre zaujímavosť, Waze sa túto funkciu rozhodol prijať na základe odporúčania Senátu USA a Americkej národnej správy bezpečnosti cestnej premávky (NHTSA) s cieľom, aby sa znížil počet nehôd a úmrtí na železničných priechodoch.  Aktuálne je postupne uvoľňovaná v ďalších regiónoch ako sú: Británia, Taliansko, Izrael, Brazília, Kolumbia, Belgicko, Poľsko, Maďarsko, Argentína, Čile, Uruguaj, Indonézia, Malajzia, Nový Zéland, Holandsko a Írsko.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že funkcia bude priebežne uvoľňovaná pre ďalšie regióny v priebehu roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close