SpravodajstvoWindows

Vzhľad Správcu úloh vo Windowse sa po dlhej dobe zmení. Ide o zmenu k lepšiemu, či nie? Posúďte sami!

Microsoft pracuje na novom vzhľade Správcu úloh pre Windows 11. Dočkáme sa i implementácie efektu Mica, ktorý príde s aktualizáciou Sun Valley 2.

Správca úloh v rozhraní Windowsu je aplikácia, ktorú pravdepodobne pozná každý používateľ Windowsu. Ide o nástroj, ktorý využívame nielen na monitorovanie aktuálne bežiacich úloh v zariadení, ale hlavne na pozastavenie a vypnutie aplikácií, ktoré spôsobujú spomalenie systému, či zamŕzanie počítača.

Microsoft pracuje na novom vzhľade pre aplikáciu Správca úloh

Dizajn tejto aplikácie neprešiel výraznejšími zmenami dlhé roky, to by sa však malo čoskoro zmeniť. Ako upozorňuje portál Windowslatest, tak Microsoft pracuje na vynovenej verzii Správcu úloh. Snímky, ktoré odhalila verzia zostavenia Windowsu, Build 22538, ukazujú, že hoci vzhľad aplikácie nie je ešte finálny, ale dozvedáme sa viac informácií o plánoch Microsoftu, ktoré súvisia s úpravou vzhľadu tohto nástroja.

Publikované náhľady odhaľujú, že Správca úloh bude používať moderné používateľské rozhranie, ktoré je inšpirované vzhľadom XAML a WinUI. Treba však uviesť, že je dôležité pochopiť, že primárna funkcia aplikácie zostáva nezmenená. Ako môžete vidieť nižšie, tak najväčšou zmenou bude prenesenie kariet z vrchnej časti nástroja, medzi ktorými sme sa mohli preklikávať, do navigačnej lišty vľavo. V rámci ponuky menu sú umiestnené sekcie ako Výkon, História aplikácií, a ďalšie.

Okrem iného náhľady z rozhrania aplikácie odhaľujú, že Správca úloh bude podporovať aj tmavý režim. Ten sa bude automaticky prepínať podľa systémových nastavení.

Ďalej treba uviesť, že to v skutočnosti to vyzerá tak, že nový dizajn je postavený na existujúcom rozhraní a možno budeme môcť obnoviť i klasický vzhľad v konečnom vydaní. Rovnako treba uviesť, že aktuálne nevieme povedať, kedy Microsoft sprístupní upraveného Správcu úloh pre širokú verejnosť. Môžeme však očakávať, že sa tak stane spolu so sprístupnením veľkej aktualizácie systému Sun Valley 2, resp. 22H2. Ide o veľkú aktualizáciu systému, ktorej uvoľnenie sa očakáva v polovici tohto roka. Aktualizácia by okrem zmien v podobe vzhľadu systému mala priniesť i radu nových funkcií.

V každom prípade, ako sa vám páčia nadchádzajúce zmeny súvisiace so správcom úloh? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close