NávodySpravodajstvo

Vývojárske menu pre Android: Ako ho zapnete, čo v ňom nájdete a na čo slúži?

Vývojárske menu pre Android smartfóny schováva mnohé nastavenia, ktoré sú pred očami bežných používateľov schovanými. Ako sa k ním dostanete?

Android smartfóny sú zariadeniami, ktoré ponúkajú širokú škálu možností prispôsobenia. Tá sa od výrobcu k výrobcovi môže však čiastočne líšiť. Závisí to od nadstavby. Napríklad Xiaomi smartfóny v sebe schovávajú servisné menu, pomocou ktorého je možné otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia. Bez ohľadu však na výrobcu smartfónov, jedno majú Android zariadenia spoločné. Ide konkrétne o vývojárske menu. Ako sa k nemu však môžete dostať a čo v ňom nájdete?

Čo je to vývojárske menu v Android smartfóne?

Ako už z názvu plynie, tak ide o špeciálnu ponuku nastavení, ktorá je primárne určenou pre vývojárov. Dôvodom je, že tieto nastavenia umožňujú zmeniť prednastavené hodnoty smartfónu, ktoré majú vplyv na chod zariadenia. Rovnako však ide o ponuku nastavení, ktorá je čoraz zaujímavejšou aj pre bežných používateľov smartfónov. Dôvodom je, že pomocou týchto nastavení môžu používatelia prispôsobiť rôzne vlastnosti smartfónu a to bez potreby zmeny ROM.

Ako si môžete zapnúť vývojárske menu? Je to jednoduché!

Ako už asi tušíte, tak vývojárske menu nie je bežne dostupné pre používateľa, ale je dobre skrytým. Lepšie povedané, je ho potrebné aktivovať. Samotné aktivovanie tejto ponuky je však veľmi jednoduché. Potrvá vám to pár sekúnd. Princíp aktivovania ponuky vývojárskeho menu je vo svojej podstate rovnakým pre všetky smartfóny, hoci cesta môže byť mierne rozdielnou. V prípade Xiaomi smartfónov je potrebné otvoriť sekciu Nastavenia > O telefóne > a následne niekoľkokrát za sebou kliknúť na verziu MIUI, pokiaľ neuvidíte notifikáciu, že ste sa stali vývojárom.

Ďalej, napríklad v prípade Samsung telefónov, vývojárske menu aktivujete pomocou cesty O telefóne > Informácie o softwari > Číslo zostavenia. Rovnako aj v tomto prípade, je potrebné niekoľkokrát za sebou kliknite na číslo zostavenia. Rovnako treba postupovať aj v prípade ďalších značiek smartfónov.

Kde nájdete vývojárske menu a čo umožňuje upraviť?

Vývojárske nastavenia následne nájdete v rámci ponuky Nastavení smartfónu. V prípade Xiaomi smartfónov, ich nájdete v sekcii Ďalšie nastavenia. V prípade Samsung zariadení ich nájdete v hlavnej ponuky nastavení. Prípadne, ak nenájdete vývojárske nastavenia, tak skúste funkciu ich vyhľadania.  Určite sa k ním dopátrate.

Moznosti pre vyvojarov_android
Zdroj: Vosveteit

V rámci ponuky vývojárskych nastavení nájdete viacero možností, ktoré nie sú za normálnych okolností dostupné,  ako si môžete prispôsobiť svoj smartfón. Jedným z najčastejších nastavení, ktoré si ľudia upravujú, je rýchlosť animácií. Pomocou tejto funkcie používateľ môže totiž citeľne zrýchliť chod systému, ak ich vypne. Rovnako používateľ si môže prispôsobiť aj audio kodeky, vynútiť vypnutie aktivity aplikácií po tom, ako ich opustíte, zmeniť veľkosť vyrovnávacej pamäte a podobne.

Tých funkcií, ktoré v tejto ponuky menu nájdete, je viacero pričom sú rozdelené do viacerých kategórií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close