APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Vývojár rozdáva zadarmo cd-kľúče k stovkám hrám. Chce, aby ľudia nechodili von a nešírili koronavírus

Vývojár sa rozhodol bojovať so šírením koronavírusu svojským spôsobom. Rozdáva zadarmo cd-kľúče ku hrám, aby mládež a deti zostali doma.

Bojovať s najnovším koronavírusom COVID-19, ktorý sa šíri vysokou rýchlosťou sa dá rôznym spôsobom. Zatiaľ čo vláda zavádza rôzne opatrenia, ako je napríklad obmedzovanie otváracích dôb úradov, obchodných centier a podobne, tak ďalší zas bojujú so zamedzením jeho šírenia im dostupným spôsobom. Dnes ráno sme Vás napríklad informovali o tom, že populárny portál pre dospelých rozdáva prémiové účty zadarmo, a medzi časom s k tejto iniciatíve pridali ďalší. Konkrétne vývojár Matteo Sciutteri, ktorý začal rozdávať cd-kľúče ku hrám zadarmo, ktoré si môžu hráči aktivovať na viacerých platformách.

Hrajte, hrajte a hrajte. Nič lepšie teraz nemôžete spraviť

Vývojár Matteo Sciuteri bojuje so šírením najnovšie koronavírusu pomocou počítačových hier. Rozhodol sa totiž pomocou Google tabuľky nazdieľať takmer 500 cd-kľúčov k hrám, ktoré si môžu používatelia aktivovať na viacerých platformách. Najkrajšie na tom však je, že k tejto iniciatíve sa pridali ďalší vývojári, spoločnosti, a aj samotní hráči, ktorých vyzval k tomu, že ak majú nevyužité kľúče, tak nech ich pridajú do tabuľky. Aktuálne je v tabuľke takmer 1 800 kľúčov. Zároveň však treba dodať, že nie každý túto iniciatívu „prijal“. Medzi záujemcami sa našlo aj viacero trollov, ktorí tabuľku vymazali alebo do nej vpisovali hlúposti. Aktuálne je zablokovaná a všetko upravuje manuálne administrátor.

Preto v prípade, ak si nejakú hru rozhodnete uchmatnúť, tak nezabudnite  dať o tom vedieť vývojárovi prostredníctvom e-mailovej správy na [email protected], aby ju mohol vyškrtnúť z dostupných hier. Ušetríte tak mnohým skúšanie kľúčov k hrám.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close