SpravodajstvoWindows

Vývojár odhalil zraniteľnosť prehliadača Microsoft Edge, prostredníctvom ktorej sa dostanete k účtom na sociálnych sieťach

Internetová kriminalita nikdy nespí a vedia to hlavne bezpečnostní analytici či vývojári ako je napríklad Manuel Caballero, ktorý objavil zraniteľnosť v kóde internetového prehliadača Microsoft Edge (defualtný prehliadač vo Windows 10), prostredníctvom ktorého je možné ukradnúť dáta ako sú cookies z vášho počítača, ktoré umožňujú získať prístup do vášho účtu na Facebooku a Twitteri.

Zraniteľnosť internetového prehliadača Microsoft Edge

Caballero ďalej na svojich stránkach vysvetľuje, že tento problém je spôsobený Politikou rovnakého Pôvodu (SOP / Same Origin Policy), čo je bezpečnostné opatrenie, ktorého cieľom je zastaviť používanie takýchto údajov v jednej doméne prostredníctvom prístupu inej domény.

Najhoršie na tom je, že Microsoft túto zraniteľnosť internetového prehliadača ešte neodstránila.

Ako je to s vami, bojíte sa vo všeobecnosti o stratu citlivých dát pri surfovaní po internete?

Zdroj: Youtube, Cabarello

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky