NovinkyWindows 10 MobileZaujímavosti

Vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfóne sa opäť posunul. Po prvýkrát sa podarilo spustiť aplikácie z Microsoft obchodu

Zrejme každého z nás by potešilo, keby mal vo svojom vrecku zariadenie s plnohodnotným desktopovým Windowsom. Microsoft sa o to čiastočne snažil spolu s operačným systémom Windows 10 Mobile, no ten mal naozaj ďaleko od plnohodnotného Windowsu. O spojazdnenie Windowsu sa ale už zopár mesiacov snaží vývojár s prezývkou Ben Imbusho, ktorý v posledných týždňoch urobil naozaj obrovský kus práce. 29. januára sme Vás informovali o tom, že tomuto vývojárovi sa podarilo spojazdniť Windows RT na smartfóne Lumia 640XL, na ktorom následne dokázal zapnúť internet, audio a dokonca aj Bluetooth.

Vývojár posúva hranice stále ďalej

Vývojárovi Benovi Imbushovi sa podarilo pokoriť ďalší dôležitý medzník. Na hacknutej Lumii 640XL s operačným systémom Windows RT sa mu podarilo stiahnuť a zapnúť aplikácie priamo z obchodu Microsoft Store. Na fotkách, ktoré pridal vývojár na svoj Twitter, je jasne vidieť bežiace aplikácie Počasie a Správy. Screenshot zo Správcu úloh nám ponúka ešte väčší náhľad. Na smartfóne sa podarilo spojazdniť hneď niekoľko aplikácií z obchodu naraz a smartfón s tým nemá žiadne ohromné problémy.

Plány Bena Imbusha sa uberajú celkom zaujímavou cestou. Ľuďom, ktorí dávno svoju Lumiu položili na poličku, dáva malinkú nádej, no sám upozorňuje na nedostatky, ktoré sa podľa neho nebudú dať odstrániť. Jedným z hlavných nedostatkov je, že smartfón s operačným systémom Windows RT sa nebude dať pripojiť do mobilnej siete. Samozrejme, tento fakt sa môže časom zmeniť, no momentálne si vývojár nevie predstaviť postup, ako by sa dal tento problém vyriešiť.

Zdroj: Twitter

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close